Instalki.pl » Aktualności » Software » Wallpaper Engine zadebiutował na Androidzie. Pobierz aplikację za darmo
Wtorek, 30 Listopad 2021 13:27, Wpisany przez Anna Borzęcka
wallpaper-engine-1
Co takiego oferuje?

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami i po krótkich beta testach, aplikacja Wallpaper Engine trafiła już na urządzenia z Androidem. To mobilny odpowiednik popularnego programu przeznaczonego na komputery z systemami Windows, który pozwala użytkownikom na korzystanie z tysięcy animowanych tapet udostępnionych przez społeczność w Warsztacie Steam a nawet ich tworzenie.

Wallpaper Engine na Androdzie – co potrafi?


Choć mobilny Wallpaper Engine nie jest narzędziem równie rozbudowanym co wersja windowsowsa, wciąż pozwala on na wiele. W aplikacji można edytować tapety, a nawet konwertować na mobilny format tapety stworzone z myślą o pecetach. Możliwe jest też tworzenie playlist tapet, ustawianie limitu klatek na sekundę i włącznie innych funkcji opracowanych z myślą o oszczędzaniu baterii. To dobrze, albowiem animowane tapety niewątpliwie będą rozładowywać baterię szybciej niż tapety klasyczne.

wallpaper-engine-2
Aplikacja Wallpaper Engine na urządzeniu z Androidem. | Źródło: Google Play

Co istotne, twórcy Wallpaper Engine traktują swoją mobilną aplikację jako swoisty dodatek dla tych użytkowników, którzy korzystają z programu na komputerach osobistych. Dlatego też aplikację można sparować z windowsową wersją Wallpaper Engine. Sparowanie umożliwia przenoszenie na smartfon swoich kolekcji tapet, jako że Warsztat Steam nie jest na Androidzie dostępny. Jeśli jednak nie korzystasz z Wallapaper Engine na komputerze wiedz, że możesz do aplikacji wgrać animowane tapety pobrane z dowolnego miejsca w sieci.

Aplikacja darmowa, i to bez reklam


Z pewnością ucieszy Cię fakt, że mobilny Wallpaper Engine nie zawiera żadnych reklam, ani mikropłatności. Jest to też aplikacja w pełni darmowa.

Aplikacja Wallpaper Engine obsługuje urządzenia z systemem Android w wersji 8.1 lub nowszej. Rzecz jasna, pobierzesz ją za pośrednictwem naszej bazy z oprogramowaniem.


Źródło: Google Play, fot, tyt. Steam