Instalki.pl » Aktualności » Software » Jaki to kolor? To rozszerzenie poda Ci jego kod hex
Czwartek, 25 Listopad 2021 14:45, Wpisany przez Maksym Słomski
jaki to kolor narzedzie
Przydatne drobne narzędzie.

Osoby pracujące na co dzień z różnego rodzaju grafikami nierzadko mają potrzebę skopiowania jakiegoś koloru i przeniesienia go pomiędzy plikami, warstwami lub elementami. Wielkiej tajemnicy nie stanowi fakt, iż barw nie da się kopiować "ot tak" - każdy z kolorów RGB ma za to swój indywidualny kod hex. Jak go sprawdzić poza specjalistycznym programem, na przykład w obrębie strony internetowej? To bardzo proste, o ile Twoja przeglądarka internetowa ma odpowiednią wtyczkę.

Eye Dropper, czyli sprytne narzędzie nie tylko dla grafików


Do naszej bazy oprogramowania dodaliśmy właśnie interesującą, bezpłatną wtyczkę dla przeglądarek działających w oparciu o silnik Chromium - Chrome, Edge, Brave i innych. Mowa o Eye Dropper, dzięki której możesz skopiować kolor z dowolnego miejsca w swoim komputerze i skopiować jego kod hex do schowka. Autorem wtyczki jest Patrick Brosset.


Niewielkie narzędzie pozwala szybko i sprawnie zbudować paletę kolorów z dowolnego obrazu i zawsze mieć te kolory pod ręką.

Źródło: Patrick Brosset

Twórca ma świadomość, że istnieje oprogramowanie, które robi dokładnie to samo, ale ponieważ twórcy stron internetowych spędzają większość czasu w przeglądarce, stwierdził, że ikona na pasku narzędzi przeglądarki może im się przydać. Przypuszczam, że nie tylko im.

Wtyczkę Eye Dropper pobierzesz za pośrednictwem bazy plików Instalki.pl, korzystając z poniższego odnośnika.


Źródło: Patrick Brosset, mat. własny