Instalki.pl » Aktualności » Software » DuckDuckGo na Androida od teraz blokuje śledzenie przez aplikacje
Poniedziałek, 22 Listopad 2021 12:12, Wpisany przez Maksym Słomski
duckduckgo blokada trackerow
Genialna funkcja.

Użytkownicy smartfonów z Androidem najczęściej korzystają z Google Chrome jako domyślnej przeglądarki internetowej. W dużej mierze jest to kwestia przyzwyczajenia i wygody, jako że właśnie ta apka preinstalowana jest na większości nowych telefonów z systemem Google. Jeśli użytkujesz Chrome, a kwestie związane z prywatnością leżą Ci na sercu, powinieneś rozważyć zainstalowanie przeglądarki DuckDuckGo. Wprowadzono w niej aktualizację dodającą wyśmienitą funkcję.

DuckDuckGo od teraz blokuje trackery w aplikacjach


DuckDuckGo początkowo kojarzono wyłącznie z wyszukiwarką internetową, stawiającą na piedestale prywatność internautów. Z czasem firma postanowiła stworzyć także inne rozwiązania, pośród których wyróżnia się przeglądarka internetowa. Najnowsza wersja aplikacji DuckDuckGo chroni użytkowników Androida przed śledzeniem za sprawą nowej funkcji App Tracking Protection.

Źródło: DuckDuckGo

App Tracking Protection (ATP) zintegrowano na stałe z najnowszym wydaniem omawianego tu programu. Głównym zadaniem ATP jest zablokowanie trackerów zaszytych w aplikacjach firm zewnętrznych. Ochrona przed śledzeniem przez aplikacje działa w tle i blokuje wykryte moduły śledzące nawet wtedy, gdy użytkownik nie korzysta z telefonu. Co więcej, ATP wyświetla statystyki dotyczące zablokowanych trackerów. Dzięki temu wiadomo, które aplikacje przekazują Twoje dane.


Źródło: DuckDuckGo

Tak, być może nie zdajecie sobie z tego sprawy, ale cała masa instalowanych na smartfonach apek śledzi poczynania użytkownika w sieci - z różnych względów, głównie reklamowych. Informacja w dzisiejszych czasach jest cennym towarem. DuckDuckGo ma zapobiec rejestrowaniu Twojej aktywności i przekazywania informacji o tych działaniach bliżej nieokreślonym podmiotom.


Przedstawiciele DuckDuckGo komunikują jasno, że nowość jest na razie w wersji beta. Nie przeszkadza to jednak systemowi już teraz działać skutecznie i zapobiegać wyciąganiu danych internautów.

Pobierz DuckDuckGo Privacy Browser i zadbaj o swoją prywatność


Mobilna wersja przeglądarki internetowej DuckDuckGo jest dostępna w naszej bazie aplikacji. Aby ją pobrać, wystarczy skorzystać z poniższego odnośnika.


Źródło: DuckDuckGo