Instalki.pl » Aktualności » Software » Śpiewaj ze Spotify. Teksty piosenek wyświetlane w czasie rzeczywistym już są dostępne
Czwartek, 18 Listopad 2021 17:06, Wpisany przez Antoni Zaborski
Ważna funkcja znowu w serwisie streamingowym.
Ważna funkcja znowu w serwisie streamingowym.

Spotify poinformowało oficjalnie o udostępnieniu funkcjonalności, na którą czekaliśmy od kilku lat. Chodzi o opcję wyświetlania tekstów piosenek podczas ich słuchania. Było to rozwiązanie dostępne wcześniej w aplikacji, jednak wycofano je już w 2016 roku, ze względu na zerwanie współpracy z partnerem Musixmatch. Po tym wydarzeniu, teksty pojawiały się okazyjnie na wybranych rynkach, jednak większość użytkowników na stałe musiała pogodzić się z ich brakiem.

Dziś szwedzki gigant streamingowy ogłosił jednak, że teksty wracają - tym razem dla wszystkich, w aplikacjach na każdą platformę, z telewizorami włącznie. Co ciekawe, funkcja znów jest dostarczana przez Musixmatch, a w nowej wersji posiada wyświetlanie “na żywo”, czyli tekst wyświetla się w momencie, kiedy słyszymy go w piosence. Spotify oferuje więc teraz rozrywkę w stylu karaoke, która, szczególnie na SpotifyTV, może świetnie sprawdzić się na imprezach.

Ważna funkcja znowu w serwisie streamingowym.
Źródło: Spotify

Oto, jak aktywować teksty na wszystkich dostępnych platformach:


W aplikacji mobilnej Spotify:
1. Stuknij w „Teraz odtwarzane” na utworze
2. Podczas słuchania, przesuń palcem w górę od dołu ekranu
3. Zobaczysz tekst utworu, który jest przewijany w czasie rzeczywistym w trakcie odtwarzania utworu
4. Aby udostępnić, po prostu dotknij przycisku "Udostępnij" na dole ekranu z tekstami piosenek, a następnie wybierz tekst, który chcesz udostępnić - i gdzie chcesz go udostępnić za pośrednictwem platform innych firm.

W aplikacji desktopowej Spotify:
1. Na pasku „Teraz odtwarzane”, kliknij na ikonę mikrofonu podczas odtwarzania utworu.
2. Voila! Zobaczysz tekst utworu, który przewija się w czasie rzeczywistym podczas odtwarzania utworu.

W aplikacji SpotifyTV:
1. Otwórz „Teraz odtwarzane” na utworze
2. Przejdź do prawego rogu do “przycisku Tekst" i wybierz, czy chcesz włączyć tekst piosenki
3. Po włączeniu, zobaczysz tekst piosenki na ekranie

Spotify robi wszystko, żeby pozostać na szczycie


Platforma Spotify jest obecnie niekwestionowanym liderem, jeśli chodzi o streaming muzyki i nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższym czasie miało się to zmienić. Tym bardziej, że firma stara się nieustannie urozmaicać użytkownikom korzystanie ze swoich usług, dodając nowe funkcje i rozszerzając możliwości na różnych platformach. W ostatnim czasie dodano między innymi wyszukiwanie piosenek za pomocą fragmentów ich tekstu, asystenta głosowego (“Hey Spotify), czy specjalną subskrybcję podcastową, która pozwoli wspierać konkretnych twórców.

Źródło: Spotify / fot. tyt. Unsplash / Charles Deluvio