Instalki.pl » Aktualności » Software » Windows 11 Build 22504 z nowymi opcjami personalizacji
Czwartek, 18 Listopad 2021 12:47, Wpisany przez Maksym Słomski
windows 11 personalizacja
Metoda małych kroków.

Podczas gdy użytkownicy systemu Windows 10 otrzymują już aktualizację 21H2, na członków programu Windows Insider z kanału deweloperskiego czeka smakowita niespodzianka związana z Windows 11. Microsoft udostępnił właśnie najnowszy Windows 11 Build 22504, zawierający to, na co osoby korzystające z oprogramowania dostarczanego przez giganta z Remond czekają od lat: więcej opcji personalizacji.

Windows 11 Build 22504 z pożądaną nowością


Wraz z najnowszą aktualizacją firma Microsoft wprowadza nowe opcje personalizacji, jeden nowy skrót klawiaturowy i kilka innych drobiazgów. Nowością jest też opcja ustawienia jednego z preinstalowanych motywów klawiatury wirtualnej, pisania głosowego oraz panelu emoji.

Jak widać na poniższych zrzutach ekranu, panel emoji w Windows 11 i wyskakujące okienko pisania głosowego mogą teraz korzystać z motywów dostępnych w ustawieniach personalizacji.

Windows 11 Build 22504 1
Źródło: Microsoft

Odświeżony panel emoji otrzymał również wsparcie dla nowych emoji, dla których zastosowano odcienie koloru skóry członków grupy rodzinnej. Serio. Od teraz da się otworzyć panel emoji i wypróbować nowy styl systemu Windows 11, wyszukując słowa kluczowe, takie jak rodzina, para, trzymanie się za ręce lub całowanie.

Windows 11 Build 225042
Źródło: Microsoft

Novum jest też nowy skrót klawiaturowy, który umożliwia przełączanie nowej funkcji wyciszania dodanej w Windows 11 Build 22494. W tej chwili przycisk działa tylko z Microsoft Teams, ale skrót klawiaturowy WIN + Alt + K lub przycisk wyciszania paska zadań w przyszłości będą również obsługiwać aplikacje innych firm.

To co widzicie powyżej jest częścią nowego silnika motywów systemu Windows 11, który umożliwia użytkownikom tworzenie własnych motywów przy użyciu obrazów tła. Nie jest to jeszcze funkcja dostępna dla wszystkich testerów, ale wybrani mogą znaleźć wszystkie nowe ustawienia w nowej sekcji "Wprowadzanie tekstu" w dziale Ustawienia -> Personalizacja.

Na zmiany w stabilnej wersji Windows 11 jeszcze poczekamy


Zawartość kompilacji Windows 11 Insider Preview 22504 (rs_prerelease) zostanie udostępniona powszechnie dopiero w Windows 11 22H2, w drugiej połowie 2022 roku.

Źródło: Microsoft