Instalki.pl » Aktualności » Software » Windows 10 21H2 gotowa do pobrania
Czwartek, 18 Listopad 2021 11:42, Wpisany przez Maksym Słomski
windows 10 21h2
Sprawdź, czy możesz zaktualizować swój komputer.

Droczy Czytelnicy, doczekaliśmy się. Microsoft rozpoczął udostępnianie "dużej" aktualizacji Windows 10 21H2. Przymiotnik określający poprawkę nie przypadkowo znalazł się w cudzysłowie. O ile bowiem łatka jest drugą z dwóch głównych aktualizacji funkcji dla Windows 10, planowanych na 2021 rok, to zmiany wprowadzane przez nią nie są kolosalne.

Windows 10 21H2 już w Windows Update


Windows 10 21H2 udostępniana jest zgodnie z dotychczasowym zwyczajem Microsoftu, etapami. Producent działa w ten sposób, aby udostępnić nowości w pierwszej kolejności na konfiguracjach, na których nie zdiagnozowano żadnych problemów. Oznacza to, że pierwsi użytkownicy OS-u rozwijanego przez giganta z Redmond mogą już znaleźć patch w Windows Update, inni muszą jeszcze poczekać.


Nowa wersja Windows 10 to kilka drobnych ulepszeń. Nowością jest m.in. obsługa standardu WPA3 H2E (Hash-to-Element) w celu zwiększenia bezpieczeństwa połączeń Wi-Fi. Dla konsumentów i deweloperów firma Microsoft wprowadza obsługę obliczeń GPU w Windows Subsystem for Linux (WSL) - wymagana jest tu karta obsługująca DirectX 12. W wydaniu Enterprise Microsoft dostarcza ulepszone działanie Windows Hello for Business dla opcji bez wykorzystywania haseł.

Oficjalne wsparcie Windows 10 zostanie utrzymane do października 2025 roku. Warto pamiętać o tym, że Microsoft wraz z debiutem wersji Windows 10 21H2 zmienia cykl aktualizacji.

Źródło: Microsoft