Instalki.pl » Aktualności » Software » 5 aplikacji na Androida, których nie możesz przegapić [Aplikacje tygodnia #261]
Sobota, 13 Listopad 2021 10:47, Wpisany przez Przemysław Kreft
Aplikacje tygodnia #261
Zapraszamy na kolejną część naszej serii zestawień nowych i ciekawych gier i aplikacji dla Androida.

W tym tygodniu prezentujemy ciekawe narzędzie do nauki języka angielskiego, lekką aplikację pogodową, a także tytuł dla miłośników filmów. Mobilni gracze będą mogli spróbować swoich sił w minimalistycznej grze zręcznościowej oraz kolorowym tytule rekreacyjnym.

TEDICT

Cena: 0 zł / Zawiera reklamy / Umożliwia zakupy w aplikacji / Produkty w aplikacji: 18,99 zł za element / Android: 4.2 i nowsze

TEDICT

Ciekawe narzędzie do nauki języka angielskiego. Opiera się na materiałach wideo z konferencji TED i pozwala na podnoszenie umiejętności rozumienia ze słuchu. Filmy możemy oglądać z napisami polskimi i angielskimi - możliwa jest również zmiana prędkości odtwarzania.

Dodatkowym atutem jest tryb dyktanda, w którym musimy pisać usłyszany tekst. Nie zabrakło również listy słownictwa użytego w danym materiale.

Tedict


Sweater Weather

Cena: 0 zł / Android: 6.0 i nowsze

Sweater Weather

Minimalistyczna aplikacja pogodowa. Oferuje lekki i nowoczesny interfejs - nie znajdziemy tu zbędnych funkcji. Po wybraniu lokalizacji (odczytana za pomocą GPS lub wpisana samodzielnie w wyszukiwarkę) wyświetlona zostanie karta z prognozą. Poza aktualną sytuacją możemy również wyświetlić prognozę na najbliższy tydzień.

Dane pogodowe pochodzą z serwisu OpenWeatherMap. Aplikacja jest w pełni darmowa i nie wyświetla reklam.

Sweater Weather


Stick Around

Cena: 0 zł / Android: 5.0 i nowsze

Stick Around

Niewielka aplikacja, która pomoże zaoszczędzić czas kinomaniakom. Pozwala szybko zorientować się, czy dany film zawiera sceny dodatkowe (po napisach), na które warto czekać. Baza filmów pochodzi z serwisu TMDB i jest na bieżąco uaktualniana. Informacje o scenach są dodatkowo wprowadzane przez użytkowników aplikacji - sami również możemy pomóc, głosując na odpowiednie opcje.

Z wyszukiwarki możemy korzystać również w języku polskim.

Stick Around


Super Asqr

Cena: 0 zł / Android: 5.0 i nowsze

Super Asqr width=

Wciągająca gra zręcznościowa w minimalistycznej oprawie graficznej. Sterujemy czarnym kwadratem, a naszym zadaniem jest przejście labiryntu pełnego przeszkód. Na każdym poziomie czekają na nas nieco inne przeszkody. Po drodze zbieramy fioletowe diamenty. Na każdym poziomie mamy tylko jedno życie. Sprawne przechodzenie poziomów wymaga sporo skupienia.

Jeśli chcemy uaktywnić osłonę, która pozwoli na jeden błąd, musimy obejrzeć reklamę.

 

Takeaway Coming

Cena: 0 zł / Android: 5.0 i nowsze

Takeaway Coming

Przyjemna i kolorowa gra o typowo rekreacyjnym charakterze. Zajmujemy się dostawami jedzenia - naszym zadaniem jest zaplanowanie trasy w taki sposób, by nie przekroczyć czasu oczekiwania dla danego klienta. Musimy w tym celu uwzględnić konieczne przystanki, odległość do klienta itp.

Urozmaicenia zabawie dodają zmienne warunki pogodowe (wpływają na prędkość jazdy) i nieprzewidziane sytuacje losowe.

Takeaway_Coming


To już wszystkie nasze cotygodniowe propozycje. Jeżeli znasz nowości, o których powinniśmy napisać - koniecznie daj znać w komentarzu!

Sprawdź również: 5 nowych aplikacji na Androida, koniecznie je sprawdź! [Aplikacje tygodnia #260]