Instalki.pl » Aktualności » Software » Świetne wieści dla użytkowników smartfonów Huawei. Płatności zbliżeniowe w kolejnych polskich bankach
Wtorek, 09 Listopad 2021 15:37, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
Blik Huawei mobile
Wielu na to czekało.

Nie da się ukryć, że smartfony Huawei bez usług Google są obecnie zdecydowanie bardziej funkcjonale niż jeszcze rok temu. Przybywa aplikacji i przybywa usług. Niedawno opisywałem, jak łatwo płacić zbliżeniowo smartfonem Huawei z HMS za pomocą aplikacji Curve - teraz pojawiła się kolejna opcja.

Huawei poinformował właśnie, że płatności zbliżeniowe BLIK dostępne w aplikacji mBanku i Alior Mobile. Wcześniej usługę uruchomiono w Banku Millennium.

2021-11-09 144916Aplikacja mBanku w AppGallery

Płatności zbliżeniowe BLIK to nowe rozwiązanie, które zostało udostępnione użytkownikom BLIKA. Nie wymagają logowania się do aplikacji banku – wystarczy jedynie odblokować smartfon (wyposażony w NFC) i przyłożyć go do terminala.

Wszystkie wymienione aplikacje bankowe dostępne są w AppGallery i zostały zintegrowane z usługami. Smartfony zintegrowane z HMS to najnowszy smartfon Huawei nova 9, a także Mate 40 i Mate 40 Pro, telefony z serii P40 oraz Y – Y6p i Y5p, P smart 2021, smartfony z serii Mate 30, a także składany smartfon Mate Xs.

Źródło: Huawei