Instalki.pl » Aktualności » Software » Gry i aplikacje z Androida na Windows 11. Ich instalacja stała się łatwiejsza
Wtorek, 09 Listopad 2021 13:31, Wpisany przez Maksym Słomski
apk android windows 11
Skuteczny sposób.

W jednym z moich poradników podpowiadałem Wam, jak uruchomić gry i aplikacje z Androida na Windows 11. Zapowiedziana jakiś czas temu funkcja nie jest jeszcze dostępna dla każdego i należy nieco się nagimnastykować, aby zainstalować apki oraz ominąć wymóg związany z byciem członkiem programu Windows Insider. Instalacja plików apk w Windows 11 stała się właśnie odrobinę łatwiejsza.

Instalowanie plików APK w Windows 11 za pomocą użytecznego narzędzia


System Windows 11 wspiera od niedawna sideloading plików APK, co pozwala użytkownikom OS-u zainstalować w zasadzie dowolną aplikację na Androida dostępną obecnie w Sklepie Play i poza nim. Opcja ta jest domyślnie wyłączona, a sam proces wgrywania apek skomplikowany dla osób nie znających komend Wiersza polecenia. Deweloper o nicku Simone postanowił go ułatwić.

Deweloper o nicku Simone na Twitterze, stworzył program o nazwie WSATools, który automatyzuje instalację pakietów APK aplikacji na Androida w systemie Windows 11. Korzystając z niej da się ominąć wgrywanie ich poprzez Wiersz polecenia. Wystarczy wybrać plik, kliknąć przycisk "zainstaluj" i... gotowe.

Pamiętaj, że przed skorzystaniem z aplikacji WSATools musisz pobrać Windows Subsystem for Android. Jak to zrobić, by ominąć Amazon Appstore??

Jak pobrać Windows Subsystem for Android?


1. Kliknij tutaj, by otworzyć witrynę generatora linków do sklepu Microsoft Store.
2. Na liście wybierz ProductID, wpisz 9P3395VX91NR w pole wyszukiwania i na kolejnej liście wybierz Slow.

generator 1
Źródło: mat. własny

3. Zatwierdź wybór, a zostanie wyświetlona lista odnośników.
4. Wybierz największy plik z listy - MSIX Bundle o rozmiarze nieco ponad 1 GB, który jest plikiem instalatora. Pobierz go.

generator 2
Źródło: mat. własny

Teraz pozostaje Ci pobrać WSATools i wybrać plik APK do instalacji

Źródło: mat. własny