Instalki.pl » Aktualności » Software » Ta apka znajdzie sobowtóra twojego zwierzaka na dziełach sztuki
Wtorek, 09 Listopad 2021 12:33, Wpisany przez Maksym Słomski
pet portraits google
Świetna zabawa.

Jeszcze w 2018 roku w mało znanej aplikacji Google Arts & Culture wprowadzono funkcję Art Selfie, która umożliwiała każdemu jej użytkownikowi odnalezienie sobowtóra na dziełach sztuki. Po dziś dzień wyszukano w dzięki niej dopasowania dla ponad 120 milionów selfie. Przedstawiciele Google poinformowali właśnie, że aplikacja pomoże wkrótce wyszukiwać na obrazach również zwierzęta, które przypominają Waszych domowych pupili.

Znajdź sobowtóra swojego psa lub kota


Google Arts & Culture po raz kolejny sięga po algorytmy uczenia maszynowego. Funkcja Pet Portraits dopasuje ujęcie Twojego kota, psa, papugi, chomika i innych zwierzaków do dziesiątek tysięcy prac pochodzących instytucji partnerskich Google. Aplikacja może stwierdzić, że Mruczek wygląda jak figurka bogini Bastet ze starożytnego Egiptu, a kanarek jak ptak z obrazu XIX-wiecznego artysty z Hiszpanii.

pet portrait google arts culture 2
Źródło: Google

Czytaj także: 10 użytecznych aplikacji Google, których możesz nie znać

Możesz zapisywać portrety zwierząt przypominających Twoich pupili jako obrazy nieruchome lub wybrać kilka z nich i przekształcić je w GIF-a. Aby rozpocząć, wystarczy dotknąć przycisku aparatu u dołu ekranu w aplikacji Google Arts & Culture. Tą pobierzesz w wersjach na iOS lub Androida, klikając na poniższe odnośniki.


Funkcja Pet Portraits może nie być dostępna na Twoim urządzeniu, gdyż jest ona udostępniana przez Google etapami. Warto jednak zainstalować apkę już teraz choćby po to, aby pobawić się obecną już funkcją Art Selfie.

pet portrait google arts culture 1
Źródło: Google

Powodzenia w poszukiwaniach sobowtórów.

Źródło: Google