Instalki.pl » Aktualności » Software » Xiaomi Mi Box S z interfejsem PatchWall w Polsce niewypałem. Co daje nowa aktualizacja?
Poniedziałek, 08 Listopad 2021 16:50, Wpisany przez Jan Domański
Xiaomi Mi Box S aktualizacja listopad 2021Poprawki Android TV na Xiaomi.

Chyba najpopularniejsza przystawka smart TV z Android TV otrzymała w ostatnich dniach kolejny update oprogramowania. Mimo kilku lat na karku, Xiaomi Mi Box S (nazywany też czasem Xiaomi Mi Box S 4K) jest sprzętem regularnie aktualizowanym przez producenta. Co tym razem zmienia poprawka softwareowa?

Nowa animacja bootowania z logo Android TV w Xiaomi Mi Box S po ostatniej aktualizacji systemu


Jak nietrudno się domyśleć po dotychczasowej historii zmian, nie można było liczyć na nowszego Androida TV (czy ewentualnie przy przebrandowaniu na Google TV) niż od dawna siedzący na Xiaomi Mi Box S system w wersji 9. Jednak tradycyjnie doczekaliśmy się pomniejszych poprawek, tym razem także wizualnych. Aktualizacja waży 683 MB i wiąże się z automatycznym dwukrotnym restartem Mi Boxa S.

Xiaomi Mi Box S aktualizacja listopad 2021
Szczegóły ostatniej listopadowej aktualizacji Xiaomi Mi Box S / Foto: własne

Za to widzimy drobną różnicę już podczas samego pierwszego normalnego uruchamiania, jeszcze zanim przystawka smart TV do końca się odpali. Xiaomi zamieniło dotychczasowe logo bootowania. O ile dobrze pamiętam, do tej pory były to standardowe cztery różnokolorowe kółka (mające się kojarzyć z logo Google) z dodatkowymi animacjami, co jest typowe dla wielu sprzętów z Androidem TV. Obecnie doświadczymy widoku prostego białego napisu Android TV z niewielką animacją.

PatchWall dla Xiaomi Mi Box S dostępny w Polsce, ale w obecnym stanie nie jest godny uwagi


Poza tym według opisu mamy usprawnienia wydajności i aktualizacje zabezpieczeń. Ale opis producenta okazuje się niekompletny, bo dodano też pewną funkcję. W menu ustawień i w aplikacjach pojawił się PatchWall, czyli autorska nakładka interfejsu od Xiaomi. Według dostępnych szczegółów w wersji 3.8.4. Jednak nie ma się co przesadnie cieszyć już w tej chwili. W naszym regionie tryb PatchWall nie jest szczególnie przydatny.

Xiaomi Mi Box S aktualizacja listopad 2021
Tak wygląda interfejs PatchWall w obecnej skrajnie okrojonej formie polskiego wydania na Xiaomi Mi Box S / Foto: własne

Mimo zainstalowanej sporej liczby aplikacji, na głównym ekranie pojawił się mi tylko Netflix, YouTube, Amazon Prime Video, sklep Google Play i kafelek przejścia do listy wszystkich programów. Na górze jest jeszcze małe menu w prawym górnym roku z wyszukiwaniem, szczegółami sieci, ustawieniami i godziną. Na dole pod listą programów brak czegokolwiek.

Xiaomi Mi Box S aktualizacja listopad 2021
PatchWall od razu w wersji 3.8.4, ale z racji okrojenia, wiele nie daje / Foto: własne

Jeśli Xiaomi nie udostępni w przyszłości pełni możliwości PatchWall dla Mi Box S w naszym regionie, to nakładka jest całkiem pozbawiona sensu. Na szczęście nie jest to aktualny główny interfejs. Wystarczy z niego wyjść normalnie jak z aplikacji, nie uruchamia się też domyślnie przy starcie systemu.

Poprawki zabezpieczeń i inne standardowe zmiany w aktualizacji Xiaomi Mi Box S


W kwestii wersji systemu i zabezpieczeń, wraz z ostatnią poprawką oprogramowania dla Xiaomi Mi Box S wciąż mamy Android TV 9, ale konkretnie z aktualizacjami z 5 lipca 2021 roku, wersją jądra 4.9.113 z 28 września 2021 roku w ramach kompilacji Pl.3933 release-keys.

Xiaomi Mi Box S aktualizacja listopad 2021
Najnowsze dane systemu po listopadowej akutualizacji / Foto: własne

Jeśli Xiaomi zamierza podbić numer systemu, to raczej nieprędko, choć nie jest to jakaś ogromna wada. Nawet dostępny wyłącznie na chińskim rynku Xiaomi Mi Box 4S PRO 8K (jeśli go sprowadzicie z azjatyckich sklepów, to i tak nie ma pełnego tłumaczenia, a domyślnie odpala się po chińsku) jest sprzedawany z Android TV 9. Za to telewizory Xiaomi mają już nowszą edycję zielonego robota.

Zobacz również: Chłodzenia procesorów od SilentiumPC zgodne z Intel Core 12 gen Alder Lake-S

Źródło i foto: własne