Instalki.pl » Aktualności » Software » YouTube z ważnymi nowościami. Użytkownicy otrzymają większą kontrolę w trybie pełnoekranowym
Poniedziałek, 08 Listopad 2021 13:29, Wpisany przez Piotr Malinowski
youtube pelny ekran 1
Nadchodzą zmiany.

YouTube pracuje nad usprawnieniem trybu pełnoekranowego. Jak się okazuje, użytkownicy mobilni już wkrótce otrzymają możliwość m.in. polubienia materiału wideo bez potrzeby jego minimalizowania. Pojawi się także opcja udostępnienia klipu lub wprowadzenia komentarza.

YouTube ulepszy mobilny tryb pełnoekranowy


Jeśli śledzicie rozwój serwisu YouTube, to z pewnością zauważyliście, że w ostatnim czasie wzbogaca się on o naprawdę pokaźną ilość nowości. Głównie mamy do czynienia z drobnymi zmianami, lecz w pewien sposób poprawiającymi komfort użytkowania portalu. Jak się okazuje – kolejne funkcje są już w drodze. Czego dokładnie możemy się spodziewać?

Teraz deweloperzy postanowili skupić się na podarowaniu odbiorcom nieco większej kontroli na pełnym ekranie. Nowy widok ma pozwolić użytkownikom na wchodzenie w interakcję z szeregiem możliwości oferowanych przez aplikację. Mowa chociażby o opcji oznaczenia filmu jako polubionego (lub też nie), przejścia do sekcji komentarzy, dodania klipu do biblioteki czy jego udostępnienia.

youtube pelny ekran 2 Źródło: Android Police 

Zmieniono także sposób wyświetlania opisu w trybie pełnoekranowym. Wystarczy kliknąć w tytuł materiału i tyle. Dodatkowo nieco zmieniono czcionkę oraz wygląd ikon. Redakcja portalu Android Police dostrzegła poprawki na Samsung Galaxy Fold 3 oraz Samsung Galaxy S21. Wychodzi jednak na to, że nowości zostają powoli udostępniane szerszej puli konsumentów.

Nie da się ukryć, że mówimy o naprawdę wyczekiwanych funkcjach, które pozwolą nie tylko zaoszczędzić czas, ale również i nerwy. Nie wiadomo dokładnie, kiedy wszyscy ujrzą je u siebie – należy uzbroić się w cierpliwość.

Źródło: Android Police / Foto. pixabay.com (@Mizter_X94)