Instalki.pl » Aktualności » Software » Wyszukiwarka systemowa w Windows 10 w końcu z pełną obsługą ciemnego motywu
Sobota, 06 Listopad 2021 14:45, Wpisany przez Anna Borzęcka
win10-wyszukiwarka
Lepiej późno niż wcale.

Jak wiadomo, system Windows 10 oferuje zarówno jasny, jak i ciemny motyw. Pozwala on nawet zdecydować, czy w trybie ciemnym ma działać wyłącznie system, czy też jego aplikacje. Zmiana motywu wpływa w Windows 10 zarówno na jego Ustawienia, pasek zdań, centrum powiadomień, natywne aplikacje, jak i eksplorator plików czy menu kontekstowe. Z jakiegoś jednak powodu do tej pory ciemny motyw nie znajdował pełnego zastosowania w systemowej wyszukiwarce. Do tej pory, bo Microsoft w końcu to zmienił.

Wyszukiwarka w Windows 10 z ciemnym motywem


W tej chwili, gdy ustawisz w Windows 10 ciemny motyw, wyniki wyszukiwania w systemowej wyszukiwarce zapewne ujrzysz na jasnym tle, w przeciwieństwie do takich aplikacji i elementów jak Microsoft Store, Zabezpieczenia systemu Windows czy Twój telefon. Wygląda jednak na to, że Microsoft w końcu powoli udostępnia aktualizację, która włącza kompletną obsługę ciemnego motywu w Windows Search. Aktualizacja ta przeprowadzana jest jednak po stronie serwerów, a nie urządzeń użytkowników.

Przedstawiciele serwisu Windows Insider przeprowadzili testy, które pokazały, że omawiana zmiana wprowadzona jest w przypadku komputerów z Windows 10 w wersjach 2004, 20H2, 21H1 oraz najnowszej 21H2 (dostępnej w programie Insider). Dzięki niej, gdy w Windows 10 włączony jest ciemny motyw, całe okno systemowej wyszukiwarki posiada ciemne tło, także w wynikach wyszukiwania. Jasne tło pozostawiono wyłącznie w przypadku paska wyszukiwania.

windows-ciemny
Ciemny motyw w wyszukiwarce systemu Windows 10. | Źródło: Windows Latest

Rzecz jasna, wprowadzenie ciemnego motywu do wyszukiwarki w Windows 10 może nie jest najbardziej ekscytującą wieścią, ale osoby, które korzystają przede wszystkim z ciemnego motywu, z pewnością się z niej ucieszą. Teraz Microsoft musi wprowadzić jeszcze ciemny motyw do panelu sterowania.

Jak wspomniałam, Microsoft udostępnia aktualizację dodającą ciemny motyw do wyszukiwarki Windows 10 stopniowo. Oznacza to, że być może jeszcze ta nie trafiła na Twoje urządzenia, ale zapewne zmieni się to na dniach.

Microsoft Store z Windows 11 w Windows 10


Warto wspomnieć, że wkrótce także inny istotny element systemu Windows 10 doczeka się aktualizacji. Mowa o aplikacji Microsoft Store, która zostanie wymieniona na wersję z systemu Windows 11. Ta charakteryzuje się unowocześnionym interfejsem, obsługą aplikacji Win32, łatwiejszym wyszukiwaniem i przeglądaniem treści, a także możliwością włączania przez deweloperów własnych systemów płatności.

Źródło: Windows Latest, fot. tyt. mat. własne