Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft Word ulepszy selektor czcionek. Ta funkcja poprawi intuicyjność programu
Piątek, 05 Listopad 2021 13:24, Wpisany przez Piotr Malinowski
microsoft word selektor 1
Super!

Microsoft poinformował o planach ulepszenia selektora czcionek w edytorze Word. Użytkownicy otrzymają przede wszystkim łatwiejszy sposób przechodzenia do ulubionych fontów, ich używania oraz oznaczania gwiazdką. Funkcja ma pojawić się u wszystkich jeszcze w tym miesiącu.

Microsoft Word stanie się intuicyjniejszym edytorem


Nie da się ukryć, że Microsoft Word to najpopularniejszy edytor tekstowy na świecie. Oczywiście nie czyni go to z miejsca najlepszym tego typu programem. Posiada on szereg irytujących elementów i wad, które co pewien czas są usprawniane. Jedna z bolączek wielu konsumentów zniknie już za kilka tygodni.

Usługa oferuje mnóstwo czcionek, lecz najczęściej nie korzysta się z tej całej puli. Dlatego niezwykle ważna jest opcja dodawania tych ulubionych na specjalną listę, która je wyróżnia i pozwala szybko z nich skorzystać. Do tej pory jednak Word nieco to utrudniał, bo trzeba było przebijać się przez długą listę, by znaleźć font z konkretnym oznaczeniem.

microsoft word selektor 2Źródło: Microsoft

Jak możemy wyczytać z oficjalnego „rozkładu jazdy” Microsoftu:

Wybieranie czcionek właśnie stało się o wiele łatwiejsze! Nowoczesny asystent wybierania czcionek pakietu Microsoft Office to całkowicie odmienione doświadczenie w pakiecie Office. Przypnij swoje ulubione czcionki, aby mieć do nich szybki dostęp na dowolnym urządzeniu lub platformie. Łatwo wyświetlaj wszystkie czcionki użyte w dokumencie, w tym powiadomienia o brakujących i osadzonych czcionkach. Wybieraj spośród wszystkich dostępnych stylów dla danej rodziny czcionek, zarówno zwykłych pogrubionych lub kursywnych, jak i bardziej egzotycznych wariantów, takich jak skrócona półpogrubiona kursywa. W sekcji Czcionki pakietu Office można sprawdzić, które czcionki są dostępne na wszystkich platformach i nie muszą być osadzane w dokumencie. Nowoczesny asystent wybierania czcionek Microsoft Office oferuje bezproblemowe doświadczenie typograficzne, na które czekałeś.

Oprócz ulepszonego systemu dodawania czcionek do ulubionych użytkownicy zyskają więc dedykowanego asystenta oraz opcję sprawdzania dostępności fontów. Nowości mają trafić do użytkowników Microsoft 365 w listopadzie, lecz jeszcze nie podano dokładnego terminu.

Źródło i foto: Microsoft