Instalki.pl » Aktualności » Software » Windows 11 Build 22494 z funkcją, która pomoże unikać żenujących wpadek
Czwartek, 04 Listopad 2021 14:31, Wpisany przez Maksym Słomski
windows 11 przycisk mute
Przyda się.

Microsoft już od dłuższego czasu pracuje nad nowymi wydaniami systemu Windows 11. Kolejne aktualizacje cyklicznie pojawiają się w kanale deweloperskim programu Windows Insider, gdzie testerzy mogą zapoznawać się regularnie z wszystkimi drobnymi innowacjami. Najnowsza, bardzo ciekawa, zadebiutowała wraz z Windows 11 Build 22494, który właśnie został udostępniony.

Windows 11 Build 22494 z nową ikoną na pasku zadań


Windows 11 Build 22494 jak każde kolejne wydanie przynosi wiele drobnych i w zasadzie niezauważalnych usprawnień jakościowych. Pomiędzy standardowymi poprawkami wprowadzono jednak zmianę, która może pomóc uniknąć wstydliwych sytuacji uczestnikom rozmów głosowych, prowadzonych za pośrednictwem komunikatora Microsoft Teams. Mowa o przycisku wyciszania mikrofonu za pomocą jednego kliknięcia, przeniesionym bezpośrednio na pasek zadań.

windows 11 mute

Przycisk wyciszania mikrofonu w Microsoft Teams widnieje w zasobniku systemowym, usytuowanym w prawnym dolnym rogu ekranu, na lewo od zegara. Jego funkcja w Windows 11 Build 22494 ograniczona jest wyłącznie do Microsoft Teams i nie wiadomo czy Microsoft szybko pozwoli na personalizację podpiętych pod niego aplikacji.

Na tę chwilę przycisk mikrofonu na pasku zadań Windows 11 pojawia się tylko po uruchomieniu Microsoft Teams. Producent obiecuje, że aplikacje takie jak Zoom i Skype również będą mogły z niego korzystać w przyszłości.

Wygląda na to, że przycisk bazuje na zapowiadanym wcześniej przycisku uniwersalnego wyciszania wszystkich aplikacji na raz. Prawdę mówiąc taki wieloplatformowy element byłby o wiele bardziej praktyczny, niż ten związany wyłącznie z jedną aplikacją, nie sądzicie?

Windows 11 Build 22494 - inne nowości i znane błędy


W nowej aktualizacji pojawiły się następujące nowości:

  • Pasek zadań systemu Windows został zaktualizowany, a podpowiedzi nie będą już pojawiać się w losowych miejscach na pulpicie. Ten błąd pojawiał się po najechaniu kursorem na ikonę głośności, baterii, sieci itp. na pasku zadań.
  • Microsoft naprawił problem, który powodował awarię menu kontekstowych podczas próby przewijania ich w niektórych rozdzielczościach.
  • Microsoft wprowadził zmiany w menu kontekstowym systemu Windows 11, aby rozwiązać problem UI związanym z nieprawidłowym wyświetlaniem podmenu na górze menu podstawowego zamiast obok niego.
  • "Otwórz za pomocą" w menu kontekstowym wyświetli teraz okno dialogowe "Otwórz za pomocą".
  • Dodatkowe ulepszenia w celu zmniejszenia problemów z wydajnością spowodowanych przez podstawową logikę paska poleceń.
  • Firma Microsoft rozwiązała problem, który powoduje nieoczekiwane powielanie ikon na pasku zadań.

Wśród znanych błędów Microsoft wymienia następujące problemy:

  • Suwaki głośności i jasności mogą nie wyświetlać się prawidłowo w menu szybkich ustawień.
  • Historia schowka może być pusta , nawet jeśli jest włączona w Ustawieniach.
  • Panel wyszukiwania może się nie otworzyć po kliknięciu ikony wyszukiwania na pasku zadań.

Źródło: Microsoft