Instalki.pl » Aktualności » Software » Klawiatura SwitfKey od teraz pozwala przenosić tekst między Windowsem a Androidem
Czwartek, 04 Listopad 2021 12:12, Wpisany przez Anna Borzęcka
swiftkey
Mile widziana nowość.

Klawiatura Google, czyli Gboard, posiada na urządzeniach z Androidem tak naprawdę jedyną sensowną alternatywę. Jeżeli ktoś nie korzysta z Gboarda lub domyślnej klawiatury urządzenia, to korzysta z klawiatury Microsoftu – Swift Key. Tak się składa, że Swift Key otrzymała właśnie nowość, która spodoba się wielu użytkownikom. Ta nowość to możliwość przenoszenia skopiowanego tekstu na komputery z systemem Windows i odwrotnie.

Wspomniana funkcja była testowana w wersji beta SwiftKey od miesięcy, a teraz w końcu trafiła do jej wersji stabilnej – o numerze 7.9.0.5. Współpracuje ona z komputerami, na których zainstalowano system Windows 10 (co najmniej w wydaniu 1809) lub Windows 11.

Synchronizacja schowka między SwiftKey na smartfonie z Androidem a komputerem z systemem Windows – jak włączyć?


Aby możliwość przenoszenia skopiowanego tekstu między urządzeniem z Androidem a komputerem z systemem Windows była możliwa, wpierw w aplikacji i systemie Windows należy ręcznie włączyć synchronizację schowka. Jak to zrobić? To naprawdę proste.

Na komputerze z systemem Windows 10 lub 11 przejdź do Ustawień systemowych, a następnie do Ustawień schowka. Tam zaznacz opcję Synchronizuj na Twoich urządzeniach.

win11-schowek
Ustawienia schowka na komputerze z Windows 11. | Źródło: mat. własne

Na smartfonie z Androidem aktualizuj z kolei klawiaturę SwiftKey, potem otwórz ją w dowolnej aplikacji i na jej górnym pasku tapnij w ikonę podkładki na dokumenty. Następnie tapnij w napis Zarządzaj. W wyświetlonym wówczas menu zaznacz opcję Synchronizuj historię schowka. W rezultacie możesz zostać poproszony o zalogowanie się na swoje konto Microsoft. Spełnij tę prośbę.

synchronizacja-android
Ustawienia schowka klawiatury SwiftKey na smartfonie z Androidem. | Źródło: mat. własne

To wszystko, od teraz możesz kopiować tekst i przenosić go między schowkiem klawiatury SwiftKey a schowkiem systemu Windows 10 lub Windows 11. No właśnie, w tej chwili między schowkami można przenosić tylko tekst, ale kto wie – może w przyszłości się to zmieni.

Ciekawe, jakie jeszcze nowości w przyszłości zaoferuje SwiftKey. Dzięki takim zmianom jak ta klawiatura Microsoftu staje się jeszcze lepszą alternatywą dla klawiatury Google.

Oczywiście, klawiaturę SwiftKey pobierzesz na swój smartfon z Androidem za pośrednictwem naszej bazy z oprogramowaniem.


Źródło: Android Police, fot. tyt. Canva