Instalki.pl » Aktualności » Software » Messenger na komputery z usprawnionymi powiadomieniami. Pojawią się kultowe dymki
Wtorek, 02 Listopad 2021 12:25, Wpisany przez Piotr Malinowski
messenger dymki desktop 1
Ważna nowość.

Messenger w wersji na desktopy już wkrótce wzbogaci się o dosyć ważną funkcję. Mowa tu o implementacji powiadomień o nowych wiadomościach w formie dymków. Mają one działać identycznie, jak w przypadku odsłony komunikatora na urządzenia mobilne i usprawnić proces korzystania z aplikacji.

Desktopowy Messenger z powiadomieniami rodem ze smartfonów


Od pewnego czasu na komputerach z systemem macOS oraz Windows 10 korzystać można z dedykowanego programu Messenger. Do ideału jej jeszcze trochę brakuje, lecz regularnie wzbogaca się o nowości i funkcje mające zachęcić użytkowników do korzystania z komunikatora nie tylko na telefonach. Już wkrótce będziemy świadkami debiutu kolejnego usprawnienia.

Alessandro Paluzzi, popularny leaker i deweloper, odkrył funkcję „Chat Heads” w kodzie aplikacji Messenger. Udało mu się ją również aktywować, co możecie zobaczyć na poniższym zrzucie ekranu. Cóż – dymki prezentują się identycznie, jak w przypadku swojego mobilnego odpowiednika, lecz w formie pionowej. Wyskakiwać one będą po wybranej stronie ekranu w celu poinformowania o nowej wiadomości.

 
Nie wiadomo jednak, kiedy funkcja zadebiutuje. Firma Meta jeszcze jej oficjalnie nie ogłosiła, więc zapewne trochę sobie na nią poczekamy. Część użytkowników niekoniecznie popiera ten pomysł, gdyż do samej aplikacji bez problemu można się dostać z poziomu paska zadań. Warto jednak oczekiwać na kolejne doniesienia o nowości.

Źródło: Twitter / Foto. Meta