Instalki.pl » Aktualności » Software » WhatsApp - przenoszenie historii czatów stało się możliwe na kolejnych urządzeniach
Czwartek, 28 Październik 2021 12:40, Wpisany przez Anna Borzęcka
whatsapp-transfer
Nie stało się jednak mniej uciążliwe.

Niestety, WhatsApp nie jest aplikacją bez wad. Jedną z jej większych wad jest to, że historię jej czatów między urządzeniami Apple i sprzętem z systemem Android może przenosić nieliczne grono użytkowników. W tej chwili możliwe jest tylko przenoszenie tych danych z iPhone’ów na wybrane smartfony z Androidem i nie na odwrót. W niedalekiej przyszłości częściowo ma się to jednak zmienić.

WhatsApp – przenoszenie czatów dostępne dla kolejnych smartfonów


Wcześniej funkcja przenoszenia historii czatów z iPhone’ów na urządzenia z Androidem była dostępna tylko dla użytkowników smartfonów Samsung Galaxy. Niemniej, teraz mogą też korzystać z niej posiadacze smartfonów Pixel, w tym Pixel 6, i Pixel 6 Pro, które Google od dzisiaj wysyła do pierwszych klientów. Potem trafi ona na wszystkie urządzenia z Androidem 12.

Niestety, wygląda na to, że smartfony ze starszymi wersjami systemu Android się omawianej możliwości nie doczekają. Szkoda, zwłaszcza że wiele urządzeń będzie musiało czekać całe miesiące na aktualizację do Androida 12, a jeszcze więcej tej aktualizacji nie otrzyma w ogóle.

WhatsApp – jak przenieść historię czatów z iPhone’a na Androida


Niestety, przenoszenie historii czatów z urządzeń a Androidem na urządzenia Apple nie odbywa się bezprzewodowo. Potrzebny jest do tego bowiem przewód, który z jednej strony posiada zakończenie USB-C, a z drugiej Lightning. Wiele posiadaczy iPhone’ów go posiada, albowiem ten jest dołączany do nowszych modeli smartfonów Apple, ale te osoby, które dysponują tylko kablem USB-A-Lightning, muszą go zakupić.

Jeżeli posiadasz iPhone’a oraz smartfona z Androidem wspierającego funkcję przenoszenia historii czatów, a także odpowiedni przewód, aby przenieść historię czatów z iPhone’a na Androida, musisz wpierw połączyć wspomniane urządzenia przewodem. Gdy to zrobisz, nowo konfigurowanym przez Ciebie smartfonem z Androidem zeskanuj kod QR, który wyświetli się na ekranie iPhone’a. W rezultacie zostanie otworzony WhatsApp i dokonany transfer wszystkich Twoich konwersacji oraz mediów z jednego urządzenia na drugie.

Przenoszenie historii czatów w aplikacji WhatsApp z iPhone’a na smartfon z Androidem. | Źródło: Google

Google gwarantuje, że proces przenoszenia danych z jednego urządzenia na drugie jest bezpieczny. Nikt nie powinien być w stanie tych danych przechwycić.

WhatsApp – przenoszenie danych z Androida na iOS


Przykro mi to mówić, ale póki co nie ma na horyzoncie łatwego i oficjalnego rozwiązania, które pozwalałoby przenosić historię czatów w drugą stronę, z urządzenia z Androidem na iPhone’a. W sieci można znaleźć informacje o zewnętrznych aplikacjach, które rzekomo mają to umożliwiać, ale oferowane przez nich rozwiązania podobno nie zawsze działają.

Jak widać, mimo wprowadzonych zmian przenoszenie danych WhatsAppa z jednego urządzenia na drugie wciąż jest w pewnym stopniu uciążliwe. Mamy 2021 rok, a potrzebujemy do tego przewodu? Naprawdę? Jestem głęboko tym faktem zawiedziona.

Rzecz jasna, aplikację WhatsApp możesz pobrać za pośrednictwem naszej bazy z oprogramowaniem.


Źródło: Google, fot. tyt. Google