Do Steama zalogujesz się wkrótce za pomocą kodu QR

Piotr MalinowskiSkomentuj
Do Steama zalogujesz się wkrótce za pomocą kodu QR

W kodzie platformy Steam odkryto wzmiankę o nowym sposobie logowania. Mowa oczywiście o możliwości zeskanowania kodu QR przy pomocy mobilnej aplikacji. Funkcja ma podobno pojawić się wraz z premierą Steam Deck, czyli już w grudniu.

Logowanie kodem QR nadchodzi do Steama

Nie da się ukryć, że użytkownicy lubią wygodę – także w zakresie logowania się na swoje konta. Jeśli deweloperzy pozwalają to zrobić na kilka sposobów, to konsumenci bez wątpienia chętniej korzystają z danej usługi. Zaoszczędzają dzięki temu nie tylko czas, ale również i nerwy. Sprawę z tego zdaje sobie najwyraźniej Valve.

Twórca portalu SteamDB, Pavel Djundik, poinformował o swoim odkryciu w kodzie źródłowym platformy Steam. Wynika z niego, że spółka pracuje nad implementacją kolejnego sposobu logowania – tym razem chodzi o skan kodu QR. Tego typu nowość ma pomóc przede wszystkim posiadaczom konsoli Steam Deck. Dzięki temu uzyskanie na niej dostępu do konta stanie się nieco prostsze.

 
Przy okazji znaleziono również wczesną wersję uaktualnionego interfejsu logowania. Tuż obok standardowych miejsc na dane pojawiła się sekcja zawierająca kod QR. Wystarczy zeskanować go dedykowaną aplikacją Steama i tyle. Niewykluczone jednak, że sam wygląd tego ekranu ulegnie drobnym zmianom.

Wiele osób sądzi, że funkcja zadebiutuje równolegle z premierą urządzenia Steam Deck, lecz są to informacje w żaden sposób niepotwierdzone. Równie dobrze Valve może udostępnić nowość wcześniej lub później. Warto więc uzbroić się w cierpliwość.

Źródło: Twitter / Foto. Valve 

Udostępnij

Piotr MalinowskiDziennikarz z pasji i wykształcenia. Jest związany z popularnymi serwisami branżowymi, gdzie od siedmiu lat publikuje treści o nowych technologiach, gamingu oraz „ludziach internetu”. Fascynuje go wpływ influencer marketingu na społeczeństwo oraz szeroko pojęte przyczyny i skutki nierówności społecznych. Prywatnie fan powieści/filmów grozy, gier studia Piranha Bytes, podcastów kryminalnych, dobrej kawy oraz rowerowych wycieczek.