Instalki.pl » Aktualności » Software » Adobe Lightroom ze wsparciem NVIDIA. Te nowości ułatwią pracę grafików i fotografów
Środa, 27 Październik 2021 09:50, Wpisany przez Maksym Słomski
adobe nvidia lightroom
Istotne nowości.

W trakcie konferencji Adobe MAX pokazano nie tylko webowe wersje programów Photoshop oraz Illustrator. Podczas niej zaprezentowano również owoce współpracy firm Adobe i NVIDIA, które konsumować będą mogli już wkrótce użytkownicy desktopowego narzędzi Adobe Lightroom i Lightroom Classic. Mowa o dwóch istotnych z punktu widzenia twórców funkcjach wspieranych przez AI oraz akcelerowanych przez układy graficzne NVIDIA RTX.

Wsparcie NVIDIA RTX dla Adobe Lightroom


Nowe funkcje w Adobe Lightroom i Lightroom Classic wykorzystują sztuczną inteligencję do jeszcze skuteczniejszego i szybszego wyodrębniania obiektów na zdjęciach. Select Subject (do błyskawicznego zaznaczania ludzi) oraz Select Sky (do zaznaczania nieba) to oparte na SI narzędzia, które mają działać najszybciej właśnie na kartach graficznych NVIDIA.

Źródło: NVIDIA

"Nawet najbardziej zaawansowani artyści potrzebują dużo czasu na ręczne tworzenie i dopracowywanie masek. Dzięki postępom w zakresie rozwoju sztucznej inteligencji nie musi już tak być" - czytamy w komunikacie.

Nowości w Adobe Premiere Elements


Adobe Premiere Elements otrzymało funkcję Auto Reframe znaną z programów Premiere Pro i Rush, obsługiwanych przez Adobe Sensei, aby automatycznie kadrować najważniejszą część ujęć. To istotne z punktu widzenia twórców umieszczających treści w różnych mediach społecznościowych. Zmiana kadrowania wideo za pomocą technologii RTX jest teraz do 3 razy szybsza niż w przypadku samego procesora.

Czytaj także: Adobe wydało webowe wersje aplikacji Photoshop i Illustrator. To ważny przełom

Pobierz nowe sterowniki NVIDIA Studio


Październikowy sterownik Studio zapewnia obsługę nowych funkcji firmy Adobe, a także aktualizacje aplikacji w zakresie usuwania szumów fotografii i przesyłania strumieniowego na żywo. Pobierz październikowy sterownik NVIDIA Studio Driver (wersja 472.39) za pośrednictwem oprogramowania GeForce Experience lub jako samodzielny sterownik. Odnośniki znajdziesz poniżej.


Źródło: NVIDIA