Instalki.pl » Aktualności » Software » Adobe Photoshop i Illustrator w przeglądarce. To ważny przełom
Środa, 27 Październik 2021 08:16, Wpisany przez Maksym Słomski
adobe photoshop web
Jedną wypróbujesz już teraz.

Oj, sporo działo się w trakcie tegorocznego Adobe MAX, konferencji poświęconej kreatywności oraz oczywiście powszechnie znanym produktom rzeczonej marki. Jednymi z najważniejszych z zaprezentowanych w ich trakcie nowości są przeglądarkowe wersje aplikacji Photoshop oraz Illustrator. Ich funkcje są ograniczone, ale wygoda korzystania, a także użyteczność mają stać na najwyższym poziomie.

Adobe Photoshop i Illustrator w wydaniach webowych


Mały wielki krok dla osób korzystających często z pakietu Adobe oraz dwóch wymienionych wyżej aplikacji. Mały, bowiem możliwości webowych narzędzi są w chwili obecnej mocno limitowane i stanowią jedynie niewielki wycinek tego, co potrafią pełne wersje obu programów. Wielki, gdyż opcji jest wystarczająco wiele, aby móc szybko edytować za ich pomocą pliki przechowywane w chmurze bez ich pobierania. Co więcej, nad dokumentami da się pracować zespołowo.

Photoshop web
Źródło: Adobe

"Nie udostępniamy wszystkich funkcji pierwszego dnia, ale naprawdę chcemy odblokować wszystkie podstawowe narzędzia, które będą mogły wkrótce działać w przeglądarce - również w ujęciu zespołowym" — powiedział Scott Belsky, dyrektor ds. produktów Adobe. Mówił też, że internetowa wersja programu Photoshop oferuje "lekki poziom edycji", który działa jak należy z "prawdziwymi plikami PSD".

illustrator web
Źródło: Adobe

Aby korzystać z programu Photoshop w sieci, który od dziś jest dostępny w wersji beta, trzeba być subskrybentem Creative Cloud. Przeglądarkowe wydanie programu Illustrator w wersji beta będzie dostępne wyłącznie na zaproszenie. Rejestracja już ruszyła.Źródło: Adobe