Instalki.pl » Aktualności » Software » Październikowa aktualizacja konsol Xbox. Interfejs 4K i nie tylko
Piątek, 22 Październik 2021 11:11, Wpisany przez Piotr Malinowski
xbox nowosci pazdziernik 2Ważne nowości.

Microsoft poinformował o wdrożeniu październikowej aktualizacji do konsol Xbox. Jeśli chodzi o nowości, to niewątpliwie warto zwrócić uwagę na interfejs w rozdzielczości 4K oraz dedykowany tryb nocny. Nie zabrakło również „szybkich ustawień” pozwalających na ich sprawną personalizację.

Xbox Series X od teraz z interfejsem w 4K


Praktycznie każdego miesiąca możemy być świadkami większej aktualizacji oprogramowania konsol Xbox. Oczywiście najwięcej nowości trafia w ręce posiadaczy Xbox Series X, lecz na razie Microsoft nie zapomina jeszcze o użytkownikach Xbox One. Właśnie przedstawiono szczegóły październikowego update’u. Na co mogą przygotować się fani „zielonych”?

Przede wszystkim mowa o natywnie renderowanym w rozdzielczości 4K interfejsie. Na ten moment z tego dobrodziejstwa skorzystają jednak wyłącznie posiadacze konsoli Xbox Series X. Jeśli więc masz w swoim domu ten sprzęt i telewizor obsługujący 4K, to z pewnością dostrzeżesz różnicę. Wszystkie elementy UI zyskają większą ostrość, a co za tym idzie – lepszą czytelność tekstu.

xbox nowosci pazdziernik 1Róźnica pomiędzy interfejsem w 1080p a 4K | Źródło: Xbox

Nie wiadomo czy Microsoft zdecyduje się w przyszłości na wdrożenie podobnej nowości do innych swoich konsol. Część z nich bowiem jest bowiem w stanie obsłużyć wyższą rozdzielczość. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość.

Poza tym konsole Xbox zyskały właśnie tryb nocny pozwalający na dostosować źródło światła pod różnymi kątami. Można przyciemnić sam ekran, ale najbardziej satysfakcjonującym elementem wydaje się opcja dostosowania stopnia podświetlenia przycisku zasilania kontrolera i konsoli. Na taką opcję trzeba było dosyć długo poczekać, lecz lepiej późno niż wcale.

xbox nowosci pazdziernik 3 Źródło: Xbox

Nie zabrakło oczywiście konfigurowalnego filtra niebieskiego światła (tylko na Xbox Series X|S) orz możliwości utworzenia harmonogramu trybu nocnego. Pozwoli to na automatyczne przełączanie się pomiędzy kilkoma ustawieniami o konkretnej porze.

xbox nowosci pazdziernik 4Źródło: Xbox

Warto także wspomnieć o „szybkich ustawieniach” dostępnych z poziomu Przewodnika Xbox. Dzięki nowości bez problemu przełączymy się pomiędzy funkcjami dostępności bez potrzeby wyłączania gry lub aplikacji. Niewątpliwie taka opcja przyda się jeśli z urządzenia korzysta więcej niż jedna osoba.

Opisana wyżej aktualizacja jest już dostępna i zostanie pobrana automatycznie przy uruchomieniu konsol Xbox.

Źródło i foto: Xbox