Instalki.pl » Aktualności » Software » Zdjęcia Google w przeglądarce z sekcją Wspomnienia. Długo musieliśmy na to czekać
Czwartek, 21 Październik 2021 10:56, Wpisany przez Piotr Malinowski
zdjecia google przegladarka 2W końcu.

Google poinformowało o wdrożeniu sekcji Wspomnienia do przeglądarkowej wersji Zdjęć. Dzięki temu ujęcia wykonane np. dokładnie rok temu będziemy mogli przeglądać na większym ekranie. Do tej pory funkcja była ograniczona do mobilnej odsłony usługi, co było dla użytkowników dosyć zaskakujące.

Przeglądarkowe Zdjęcia Google stały się bardziej funkcjonalne


Nie da się ukryć, że Zdjęcia Google to jedna z najlepszych i najbardziej rozwiniętych usług pozwalających na przechowywanie zdjęć oraz filmów w chmurze. Koncern bowiem regularnie rozwija algorytmy oparte na sztucznej inteligencji, które naprawdę świetnie organizuje pliki pod kątem np. miejsc czy osób się na nich znajdujących.

Dosyć przydatną funkcją są również Wspomnienia. Dzięki niej możemy w szybki sposób przypomnieć sobie o tym, co robiliśmy np. dokładnie kilka lat temu oraz sprawnie przeglądnąć zdjęcia wykonane podczas konkretnego wydarzenia. Google umożliwiało jednak skorzystanie z tej opcji wyłącznie za pośrednictwem mobilnej aplikacji.

 
Jak się jednak okazuje, właśnie rozpoczęło się wdrażanie Wspomnień do przeglądarkowej wersji Zdjęć Google. Będą one dostępne na samej górze interfejsu w postaci oddzielnej sekcji, więc raczej nie da się ich w żaden sposób pominąć. Zresztą – widać to świetnie na powyższym GIF-ie opublikowanym przez giganta z Moutain View. Osobiście zauważyłem u siebie już dostęp do funkcji. 

zdjecia google przegladarka 1 Źródło: wł.

Po kliknięciu w dany album bez problemu można przechodzić pomiędzy zdjęciami za pomocą kliknięcia w strzałkę. Decyzja Google wydaje się jednak nieco opóźniona, gdyż do tej pory Zdjęcia były usługą otrzymującą funkcje zazwyczaj w tym samym czacie, niezależnie od platformy. Jak jednak głosi popularne porzekadło, lepiej późno niż wcale.

Źródło: Google