Instalki.pl » Aktualności » Software » iOS 15 pozwala uczniom w łatwy sposób kraść notatki innych (wideo)
Piątek, 15 Październik 2021 11:00, Wpisany przez Maksym Słomski
ios 15 live text notatki
Proste jak 1, 2, 3.

Apple, zupełnie nieświadomie, jedną z funkcji systemu iOS 15 znacznie ułatwiło uczniom i studentom podkradanie sobie swoich notatek. Dowodzić tego ma jeden z viralowych filmów, umieszczonych w ostatnim czasie na Twitterze. Widać na nim, jak jeden uczeń za pośrednictwem aparatu w swoim smartfonie robi zdjęcie ekranu laptopa innego ucznia, a potem... automatycznie kopiuje tekst na swój komputer.

Skanowanie zawartości zdjęć na tekst w iOS 15


Poniższy film po raz pierwszy został udostępniony w serwisie TikTok przez francuskiego studenta Yanna Bernillie, generując całą masę odsłon. Widzimy na nim, jak użytkownik smartfona z systemem iOS 15 wykorzystuje nową funkcję o nazwie Live Text w zgodny z przeznaczeniem, choć być może niezbyt uczciwy względem innego studenta sposób.


Live Text to funkcja w iOS 15, która skanuje zdjęcie wykonane aparatem w poszukiwaniu tekstu, który następnie da się zaznaczyć. Użytkownik można następnie skopiować ten tekst w taki sposób, w jaki kopiowałby tekst w dokumencie tekstowym, a następnie wkleić go do aplikacji Notatki lub w dowolne inne miejsce i go zapisać.

Jasne, robienie zdjęć notatkom nie jest niczym nowym. Metoda na podkradanie ich w taki sposób i prosta konwersja na tekst... to już zupełnie co innego. Nowe smartfony Apple iPhone oferują w końcu znacznie lepszy zoom niż poprzednie modele. Zdjęcia dobrej jakości da się wykonywać z coraz większej odległości. Imponującym jest to, że Live Text radzi sobie z poprawnym odczytywaniem tak małego tekstu ze zdjęć wykonywanych nawet na takim, dość znaczącym dystansie.

Źródło: Twitter via Ubergizmo