Instalki.pl » Aktualności » Software » Tak wyglądają aplikacje z Androida w Windows 11
Piątek, 15 Październik 2021 11:31, Wpisany przez Maksym Słomski
windows 11 apki z androida
To będzie coś.

Windows 11 i aplikacje z Androida to temat budzący ogromne emocje, zwłaszcza u zaawansowanych użytkowników systemu Microsoftu. Gigant z Redmond zapowiedział wprawdzie, że Windows 11 na premierę nie pozwoli jeszcze natywnie uruchamiać apek z Androida, ale funkcja ta jest już dosłownie "tuż za rogiem". Potwierdzeniem są zrzuty ekranu, prezentujące jej działanie.

Aplikacje z Androida natywnie w Windows 11


Windows 11 wprowadza nie tylko liczne zmiany wizualne, kilka też nowe interesujące funkcje, wśród których znalazło się natywne wsparcie dla aplikacji na Androida. Android Subsystem wejdzie jeszcze w tym roku do testów beta, co potwierdzają zrzuty ekranu z niewydanej funkcji, umieszczone w sieci na łamach bilibili.

Czytaj także: 5 powodów, dla których warto zaktualizować komputer do Windows 11

Aby zapewnić obsługę natywnych aplikacji z Androida w systemie Windows 11, firma Microsoft współpracuje z firmą Amazon. Microsoft Store i Amazon Appstore zostaną zintegrowane w taki sposób, aby wspólnie dostarczać aplikacje znane z Androida. Użytkownicy będą mogli pobierać i instalować aplikacje mobilne, takie jak choćby Jakdojade.pl lub aplikacja mobilna Allegro. Nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby uruchamiać darmowe gry mobilne

windows 11 apki z androida 2
Aplikacja WeChat uruchomiona w Windows 11. | Źródło: bilibili

Według postów na chińskim forum Microsoft aktywnie testuje już podsystem Androida dla Windows 11, co potwierdza wyciek zrzutów ekranu, prezentujący m.in. integrację z Centrum Powiadomień i obsługę wielu okien.

windows 11 apki z androida 3
Źródło: bilibili

Microsoft stworzy natywne środowisko przy użyciu serwera proxy. Firma korzysta również z własnej maszyny wirtualnej, celem zapewnienia zgodności z Android Open Source Project (AOSP), co jest wymagane w sytuacji, gdy Usługi Play nie są dostępne.

Wiemy już teraz, że aplikacje z Androida na Windows 11 będzie dało się m.in. przypinać do paska zadań i zmieniać rozmiar ich okien.

Nie możemy się doczekać.

Źródło: bilibili