Instalki.pl » Aktualności » Software » Rozszerzenie Adobe Acrobat w Chrome teraz z możliwością edycji plików PDF
Środa, 13 Październik 2021 12:29, Wpisany przez Anna Borzęcka
adobe-chrome
Przetestuj wszystkie nowe funkcje.

Chcesz szybko dodać komentarz do pliku PDF, zaznaczyć w nim istotne fragmenty tekstu czy też umieścić w nim własny rysunek? Teraz nie musisz w tym celu pobierać żadnego programu. Jeśli korzystasz z Google Chrome, zrobisz to z poziomu przeglądarki. To dlatego, że rozszerzenie Adobe Acrobat dla Chrome właśnie otrzymało dużą aktualizację, która to umożliwiła.

Edycja plików PDF w Chrome z użyciem rozszerzenia Adobe Acrobat


Przeglądarkowy Adobe Acrobat, którego nowa wersja pojawiła się w Chrome Web Store dosłownie wczoraj, oferuje cały szereg przydatnych funkcji. Z jego pomocą można już dodawać komentarze i notatki do plików PDF, podświetlać w nich tekst i rysować. To jednak nie wszystko.

adobre-chrome-2
Plik PDF otwarty w Google Chrome i edytowany za pośrednictwem rozszerzenia Adobe Acrobat. | Źródło: mat. własne

Rozszerzenie umożliwia również konwertowanie PDF-ów do innych typów plików – plików tekstowych, zdjęć, plików Excel czy PowerPoint. Nie zabrakło też opcji scalania plików PDF, obracania stron, zmiany ich kolejności, usuwania stron oraz dzielenia plików PDF. Za pośrednictwem rozszerzenia możesz nawet przesłać PDF innym osobom do podpisania. Niemniej, korzystanie z niektórych tych funkcji, na przykład zamiany stron, wymaga posiadania subskrypcji Adobe.

Gdy dodasz rozszerzenie Adobe Acrobat do Google Chrome, zostaniesz poproszony o to, aby ustawić je jako domyślną przeglądarką PDF w programie. Cóż, z pewnością warto to zrobić, bowiem oferuje ono znacznie więcej niż wbudowana przeglądarka PDF Chrome, a przynajmniej na razie.

Adobe Acrobat – instalacja w Google Chrome


Rzecz jasna, rozszerzenie Adobe Acrobat dla Google Chrome pobierzesz za pośrednictwem naszej bazy z oprogramowaniem.


Źródło: Engadget, fot. tyt. Adobe