Instalki.pl » Aktualności » Software » WhatsApp pozwoli zarządzać rozmiarem tworzonych kopii zapasowych
Środa, 13 Październik 2021 12:22, Wpisany przez Piotr Malinowski
whatsapp rozmiar kopii 1
Nadchodzi przydatna funkcja.

WhatsApp pracuje nad wprowadzeniem opcji kontrolowania rozmiaru tworzonych kopii zapasowych. Użytkownicy będą mogli wybrać, które dokładnie dane z czatów mają zostać wyeksportowane na Dysk Google czy iCloud. Na razie jednak funkcja znajduje się dopiero w fazie wewnętrznych testów, więc nie wiadomo, kiedy zadebiutuje w konsumenckiej wersji komunikatora.

WhatsApp ułatwi zarządzenie kopiami zapasowymi


WhatsApp ostatnio dynamicznie rozwija sekcję kopii zapasowych. Kilka dni temu informowaliśmy Was bowiem o planach zaimplementowania możliwości zaszyfrowania przesyłanych plików przy pomocy specjalnego hasła czy 64-znakowego kodu. Jak się okazuje, to nie koniec interesujących nowości. Na co mogą przygotować się użytkownicy?

Portal WABetaInfo odkrył, że deweloperzy pracują nad funkcją pozwalającą na szczegółowe zarządzanie tym, co znajdzie się w obrębie kopii zapasowej czatów. Przy jej tworzeniu pojawi się sekcja zawierająca informację o rozmiarze np. poszczególnych plików dokumentalnych, dokumentów czy innych danych. Bez problemu będziemy mogli odznaczyć konkretne elementy, by nie tylko nie przesyłać ich do Dysku Google, ale także zaoszczędzić czas.

whatsapp rozmiar kopii 2Źródło: WABetaInfo

Pojawiają się jednak teorie dotyczące prawdziwego powodu wdrażania tego typu funkcji. Podobno Google już niedługo wprowadzi limit jeśli chodzi o rozmiar kopii zapasowych WhatsApp. Na ten moment można tam przechowywać nieograniczoną ilość danych, lecz wkrótce będzie można przesłać zaledwie… 2 GB. Oczywiście nic nie zostało jeszcze potwierdzone, ale ostatnimi czasy Google znane jest ze swojego skąpstwa w tym aspekcie.

Jeśli zaś chodzi o opisaną funkcję, to data jej wprowadzenia do publicznej wersji WhatsApp na Androida nie jest znana. Opcji zarządzania kopią zapasową nie dostrzeżono nawet jeszcze w odsłonie beta aplikacji. Należy więc uzbroić się w cierpliwość.

Źródło: WABetaInfo / Foto. WhatsApp