Instalki.pl » Aktualności » Software » Instagram powiadomi Cię o kolejnych awariach usługi
Wtorek, 12 Październik 2021 11:35, Wpisany przez Anna Borzęcka
insta-panika
Dobre wieści dla mocno zżytych z aplikacją.

Cóż, dla niektórych osób awaria Facebooka, Instagrama i innych usług należących do niebieskiego giganta, która miała miejsce w ubiegłym tygodniu, była prawdziwą katastrofą. Wiele osób, nie wiedząc co tak naprawdę się działo, szukało informacji na ten temat w sieci, ale znalazły się podobno i takie, które dzwoniły w omawianej sprawie… na 112.

Na szczęście, wygląda na to przynajmniej Instagram sam będzie informował użytkowników o trwających awariach. Firma poinformowała bowiem, iż takie powiadomienia już są w aplikacji testowane.

Instagram – informacje o awariach


Wspomniane powiadomienia mają pokazywać się na Instagramie w zakładce Aktywność – tam gdzie wyświetlają się informacje o aktywności obserwowanych kont oraz propozycje kont do zaobserwowania. Znajdziesz ją, klikając w ikonę serca widoczną w prawym górnym rogu ekranu.

insta-awaria-1
Powiadomienia o awariach Instagrama będą wyświetlane w zakładce Aktywność. | Źródło: Instagram

Powiadomienia testowane przez Instagram mają informować zarówno o mniejszych problemach z usługą, dotyczących na przykład tylko relacji, jak i o tych zakrojonych na szerszą skalę. Firma zastrzega sobie jednak, że nie planuje powiadamiać użytkowników o wszystkich problemach, a jedynie o tych, które mogą wywoływać w sieci spory zamęt.

insta-awaria-2
Instagram zamierza informować o tych awariach, które będą powodować wśród użytkowników zamieszanie. | Źródło: Instagram

„Nie będziemy wysyłać powiadomień za każdym razem, gdy nastąpi awaria, ale w wtedy, kiedy zobaczymy, że użytkownicy są zdezorientowani i szukają odpowiedz, ustalimy, czy coś takiego może pomóc w sprawie.”, czytamy na blogu Instagrama.

Póki co powiadomienia o awariach mają być testowane jedynie w Stanach Zjednoczonych, przez kilka najbliższych miesięcy. Jeżeli się sprawdzą, zadebiutują zapewne i w innych krajach, także w Polsce.

Instagram – prostszy dostęp do informacji o koncie


Warto wspomnieć, iż Instagram pracuje również nad nową sekcją swojej aplikacji. Stan Konta (ang. Account Status), bo tak ma brzmieć jej nazwa, pozwoli sprawdzić, co dzieje się z Twoim kontem w usłudze. Jeżeli grozi mu blokada, tam się o tym dowiesz. Z jej poziomu odwołasz się też do decyzji Instagrama w sprawie usunięcia Twojego postu. Sekcja Stan Konta ma trafić do aplikacji w nadchodzących miesiącach.

insta-stan-konta
Sekcja Instagrama, która będzie informować użytkownika o statusie jego konta. Źródło: Instagram

Rzecz jasna, aplikację Instagram pobierzesz za pośrednictwem naszej bazy z oprogramowaniem.


Źródło: Instagram, fot. tyt. Canva