Instalki.pl » Aktualności » Software » Masz smartfon OPPO? Oto nowy ColorOS 12. Zobacz, czy go zainstalujesz
Poniedziałek, 11 Październik 2021 14:23, Wpisany przez Maksym Słomski
coloros 12 oppo
Jest sporo nowości.

Smartfony OPPO w Polsce cieszą się coraz to większą popularnością. Udziały chińskiego producenta na naszym rynku rosną, a seria OPPO Reno6 sprzedaje się w Polsce znacznie lepiej niż poprzednia generacja. Piszemy o tym nieprzypadkowo, bowiem wzmiankowana firma zaprezentowała właśnie globalną wersję najnowszej odsłony systemu ColorOS. Publiczna wersja beta ColorOS 12 jest już udostępniana na urządzeniach na całym świecie.

ColorOS 12 dla smartfonów OPPO - co nowego?


OPPO jest jednym z pierwszych producentów, którzy udostępnili użytkownikom smartfonów tej marki system Android 12, na którym bazuje ColorOS. Projektując bieżącą jego odsłonę firma OPPO postawiła na inkluzywność i koncepcję Infinite Design. Użytkownicy telefonów tej marki po najnowszym sofcie mogą spodziewać się lekkości, przejrzystości i ogromnych możliwości personalizacji.

Czytaj także: Test OPPO Reno6 5G. Urzekający wygląd to nie wszystko

ColorOS 12 otrzymał nowe ikony (wykorzystujące Material You), nowe animacje oparte o silnik Quantum Animation oraz design adaptowalny do przeróżnych telefonów. Producent podaje, że zminimalizował opóźnienia w nawigacji systemowej i wyeliminował problem zacinania się po długim czasie użytkowania. OPPO chwali się, o 30% mniejszym zużyciem pamięci oraz nawet o 20% mniejszym zużyciem baterii.

OPPO postawiło także na usprawnienie funkcji bezpieczeństwa znane z Android 12. Są tutaj Prywatne Pulpity, udostępnianie przybliżonej lokalizacji oraz specjalne symbole informujące użytkownika smartfonu o tym, że któraś aplikacja korzysta w danym momencie z mikrofonu i kamery.Wśród ciekawych nowości warto wymienić funkcje PC Connect, wspomagany przez Google Lens 3-Finger Translate, Flex Drop oraz Phone Manager. Nie zabrakło autorskich narzędzi w postaci klonowania systemu, prywatnego sejfu oraz blokowania aplikacji.

Plan aktualizacji ColorOS 12 - które smartfony OPPO go dostaną?


W pierwszej kolejności z ColorOS 12 skorzystają użytkownicy smartfonów OPPO Find X3 Pro w Indonezji, Tajlandii i Malezji. W Europie stabilnej wersji można się spodziewać pod koniec 2021 roku i na początku 2022 roku - w zależności od urządzenia. ColorOS 12 trafi na ponad 110 modeli smartfonów.

coloros 12 jakie smartfony
Harmonogram aktualizacji ColorOS 12. | Źródło: OPPO

Po raz pierwszy OPPO zdecydowało się zaktualizować do najnowszej wersji nakładki tak dużą liczbę smartfonów. Dla urządzeń wyprodukowanych po 2019 roku firma zagwarantuje trzy główne aktualizacje Androida dla serii Find X, dwie dla serii Reno/F/K oraz niektórych modeli serii A, oraz jedną aktualizację dla modeli wyposażonych w najmniejszą ilość RAM-u, stanowiących niższy segment serii A. Dodatkowo OPPO zapewni regularne aktualizacje poprawek bezpieczeństwa w okresie czterech lat dla serii Find X i w okresie trzech lat dla serii Reno, F, K i A.

Źródło: OPPO