Instalki.pl » Aktualności » Software » Tak wygląda nowy Notatnik dla Windows 11 (zdjęcia)
Niedziela, 10 Październik 2021 11:34, Wpisany przez Maksym Słomski
notatnik windows 11
Koniec tajemnic.

Windows 11 został już bezpłatnie udostępniony i jeśli nie widzisz go jeszcze w postaci aktualizacji dla Windows 10 w Windows Update, to możesz bez problemu pobrać go za darmo i zainstalować "na czysto" dzięki Windows 11 Media Creation Tool. Nowe oprogramowanie już teraz zawiera całą masę ulepszeń funkcjonalnych i wizualnych, ale część planowana jest na późniejszy okres tego roku. Jedno z nich dotyczy nieśmiertelnej aplikacji Notatnik, której wygląd właśnie zdradził jeden z pracowników Microsoftu.

Nowy Notatnik w Windows 11


Według zrzutów ekranu opublikowanych na Twitterze przez domniemanego pracownika Microsoftu, jedna z najpopularniejszych aplikacji w systemie Windows zostanie poddana gruntownej aktualizacji jeszcze w tym roku. Notatnik będący opcjonalną aplikacją w systemie Windows 11, którą można aktualizować poprzez sklep Microsoft Store, zostanie aktualizowany o nowy pasek poleceń i interfejs Fluent Design, na czele z ikonami i typografią.

Zobacz także: Premiera Windows 11. System zainstalujesz za darmo

Wszystkie zrzuty ekranu zostały usunięte niemal natychmiast po ich dalszym udostępnieniu przez innych użytkowników Twittera. Jak widać na poniższym zrzucie ekranu, Notatnik przeprojektowany zostanie w taki sposób, aby jego UI pasowało do wyglądu systemu Windows 11 m.in przez zaokrąglone narożniki okienka. Wszelkie krągłości będą miały zastosowanie do menu w formie list, wyskakujących okienek i innych obszarów aplikacji.

notatnik windows 11 2
Źródło: Twitter

Microsoft pracuje również nad zastosowaniem elementów charakterystycznych dla designu Mica dla aplikacji. O co chodzi? M.in. o dopasowaniu wyglądu okna aplikacji do zastosowanej tapety i zgraniu jej tła z ustawieniami personalizacji systemu Windows 11, takimi jak akcent kolorystyczny. Faktem jest, że nowe UI Notatnika wygląda jakby przejrzyściej, a na pewno nowocześniej.

Zobacz również: 5 powodów, dla których warto zaktualizować komputer do Windows 11

notatnik windows 11 3
Źródło: Twitter

Notatnik otrzyma nawet unowocześnione menu ustawień z rozbudowanymi opcjami konfiguracji szaty graficznej aplikacji. Jeśli nadal korzystasz z Notatnika, powinieneś być zadowolony z tego, co go czeka w niedalekiej przyszłości.

Źródło: Twitter