Instalki.pl » Aktualności » Software » WhatsApp niedługo otrzyma opcję zaszyfrowania kopii zapasowych. W końcu
Sobota, 09 Październik 2021 08:55, Wpisany przez Piotr Malinowski
whatsapp kopie zapasowe end to end 1
Nieco musieliśmy na to poczekać.

WhatsApp w końcu doczeka się możliwości stworzenia zaszyfrowanej kopii zapasowej czatów. Funkcja ta pojawiła się w wersji beta komunikatora zarówno na urządzenia z Androidem, jak i iOS na pokładzie. Wszystko wskazuje więc na to, że już niedługo skorzystają z niej wszyscy użytkownicy tego komunikatora.

WhatsApp usprawnia funkcję kopii zapasowych


Nie da się ukryć, że Facebook stara się coraz częściej wprowadzać do swoich usług funkcje, które mają docelowo zwiększyć poczucie bezpieczeństwa i prywatności wśród konsumentów. Dodawanie ich zajmuje koncernowi jednak dosyć sporo czasu. Pierwszy raz o tytułowej nowości usłyszeliśmy bowiem na początku bieżącego roku.

Na szczęście wygląda na to, że trafiła ona już do wersji beta aplikacji WhatsApp – a stąd niedaleko do publicznego wydania. Jak wynika ze słów redakcji WABetaInfo, odsłony komunikatora na Androida i iOS otrzymały opcję aktywacji szyfrowania end-to-end dla kopii zapasowych swoich danych. Co się z tym wiąże?

whatsapp kopie zapasowe end to end 2Źródło: WhatsApp

Bez problemu można przesłać historię czatów na Dysk Google lub iCloud. Będzie ona przy tym zabezpieczona specjalnym hasłem lub 64-znakowym kluczem. WhatsApp nie przechowuje tych informacji, więc ich zapomnienie poskutkuje utratą dostępu do kopii zapasowej. Warto więc sobie gdzieś zapisać hasło/klucz.

Oczywiście nie do końca wiadomo, kiedy nowość trafi do wszystkich użytkowników. Może to stać się równie dobrze na przestrzeni kilku najbliższych tygodni, jak i miesięcy. Warto więc uzbroić się w cierpliwość i czekać na kolejne doniesienia dotyczące opisanej funkcji.

Źródło: WABetaInfo / Foto. WhatsApp