Instalki.pl » Aktualności » Software » Firefox Focus z dużą aktualizacją. Zmiany w wyglądzie i nie tylko
Środa, 06 Październik 2021 13:28, Wpisany przez Anna Borzęcka
firefox-focus-logo
Przeglądarka stawiająca na prywatność w nowym wydaniu.

Klasyczny Firefox to nie jedyna przeglądarka internetowa Mozilli. Firma oferuje też bowiem przeglądarkę Firefox Focus przeznaczoną na urządzenia z Androidem i iOS, która mocno stawia na prywatność użytkownika. Choć pod wieloma względami jest to aplikacja uproszczona, posiada cały szereg użytecznych funkcji. Na dodatek właśnie otrzymała ona dużą aktualizację, która odmieniła jej interfejs, logo i nie tylko.

Firefox Focus, czyli prywatność na pierwszym miejscu


Czym tak właściwie charakteryzuje się Firefox Focus? Po pierwsze, jest to przeglądarka działająca zawsze w trybie incognito. Nie rejestruje ona historii przeglądania. Po drugie, Focus domyślnie blokuje wszystkie trackery na stronach internetowych, dzięki czemu zewnętrzne firmy nie zbierają żadnych informacji na nasz temat.

Firefox Focus 93 - nowości


Najnowsza wersja Firefoxa Focus – Firefox Focus 93 – charakteryzuje się nową ikoną. Biały lis został w niej zastąpiony fioletowym lisem i otacza od teraz glob w innym odcieniu. Po otwarciu aplikacji zauważysz zaś, ekran startowy został uproszczony, a pasek adresowy uwydatniony w stosunku do tła. Jeśli chodzi o kolorystykę wewnątrz aplikacji, ta zaczęła mocno stawiać na fiolet zamiast ciemnego różu.

firefox-focus
Aktualizacja o numerze 93 wiele zmieniła w przeglądarce Firefox Focus. | Źródło: Mozilla

Firefox Focus 93 nie tylko został odświeżony wizualnie, ale również otrzymał nowe funkcje. Pierwszą są skróty, które od teraz można przypinać do strony startowej (i do strony nowo otwartej karty) jak w klasycznym Firefoxie. W pasku adresowym pojawiła się z kolei tarcza pozwalająca na szybkie włączanie i wyłączanie trackerów. Użytkownicy mogą też od teraz edytować w Firefox Focus sugestie autouzupełniania. Poza tym, menu wyświetlające się po kliknięciu w trzy kropki widoczne w prawym górnym rogu ekranu zostało rozszerzone o nowe opcje.

Firefox Focus 93 jest udostępniany użytkownikom stopniowo. Możliwe więc, że jeszcze nie możesz zaktualizować przeglądarki do tej wersji. Zapewne wkrótce się to zmieni.

Rzecz jasna, przeglądarkę Firefox Focus pobierzesz za pośrednictwem naszej bazy z oprogramowaniem.


Źródło: Android Police, fot. tyt. Mozilla