Instalki.pl » Aktualności » Software » Mapy Google otrzymają ulepszoną nawigację dla rowerzystów
Środa, 06 Październik 2021 11:54, Wpisany przez Anna Borzęcka
mapy google nawigacja rowerowa
Dobre wieści dla cyklistów.

Mapy Google od dawna oferują tryb nawigacji przeznaczony specjalnie dla tych wszystkich osób, które zamiast wsiadać do auta wolą przemieszczać się rowerem. Niemniej, póki co nie różni się on zbyt mocno od tego, co oferuje nawigacja samochodowa aplikacji. Jak Google zapowiedziało, niebawem ma się to jednak zmienić.

Nawigacja „lite” dla rowerzystów


Jak wiadomo, nie każdy, kto wsiada na rower, montuje na jego kierownicy uchwyt przeznaczony na telefon. Całe mnóstwo osób, gdy wsiada na rower, chowa smartfon do kieszeni. Właśnie z myślą o takich osobach Google stworzyło dla rowerzystów tryb nawigacji „lite”.

Na czym polega tryb nawigacji „lite”? Otóż, ten zamiast wyświetlać instrukcje jazdy zakręt po zakręcie, zawsze ukazuje użytkownikowi całą trasę. Należy jednak zaznaczyć, iż informuje on, w jaką ulicę w danym momencie ten ma skręcić. Wyświetla on też, kiedy rowerzysta dotrze na miejsce, jaki dystans pozostał mu do pokonania, a także jaką odległość pokona, jadąc pod górę, a jaką jadąc z górki.

Tryb nawigacji „lite” w Mapach Google. | Źródło: Google

W razie potrzeby, użytkownik może łatwo przełączyć się na klasyczny tryb nawigacji. Wystarczy dotknąć odpowiedniego banneru na ekranie. Co jednak istotne, niektóre szczegóły na temat trasy tryb nawigacji „lite” wyświetla również na zablokowanym ekranie.

Nowy tryb w Mapach – kiedy z niego skorzystasz?


Tryb nawigacji „lite” ma zadebiutować wszędzie tam, gdzie nawigacja rowerowa jest dostępna w Mapach Google, w ciągu nadchodzących miesięcy. Raczej nie pojawi się ona jednak jednocześnie na wszystkich rynkach.

Większą liczbą szczegółów na temat nowości zapowiedzianej przez Google będziemy w stanie podzielić się dopiero wtedy, gdy ta zostanie udostępniona. W tej chwili wiadomo o niej stosunkowo niewiele, albowiem gigant pokazał ją jedynie na GIFie.

Pamiętaj, że Mapy Google możesz pobrać za pośrednictwem naszej bazy z oprogramowaniem.


Źródło: Google, fot. tyt. Google