Instalki.pl » Aktualności » Software » Telegram zyskał 70 milionów użytkowników w ciągu kilku godzin. Powód jest oczywisty
Środa, 06 Październik 2021 08:47, Wpisany przez Maksym Słomski
telegram
Signal kilka milionów.

Tam gdzie jedni tracą, inni zyskują. Gigantyczna poniedziałkowa awaria Facebooka była przy okazji awarią wszystkich kluczowych usług należących do giganta. 4 października przestały działać także Instagram, Messenger oraz popularny komunikator WhatsApp. Internauci w poszukiwaniu alternatywy dla WhatsAppa spoglądali między innymi w kierunku aplikacji Telegram. Jej twórcy poinformowali właśnie o rekordowym wzroście zainteresowania.

Telegram przekuł w sukces awarię WhatsApp


Założyciel i dyrektor zarządzający Telegram, Pavel Durov, napisał we wtorek, że jego aplikacja do obsługi wiadomości błyskawicznych zyskała w sam tylko poniedziałek oszałamiające 70 milionów nowych użytkowników. Określił to wydarzenie mianem "rekordowego wzrostu liczby rejestracji i aktywności użytkowników" w usłudze. To zdumiewający wynik i jeden z najlepszych wyników - o ile nie najlepszy - w świecie mediów społecznościowych.

durov telegram
Źródło: mat. własny - zrzut ekranu z Telegram

"Jestem dumny z tego, jak nasz zespół poradził sobie z bezprecedensowym wzrostem, ponieważ Telegram nadal działał perfekcyjnie dla zdecydowanej większości naszych użytkowników" – napisał Durov na swoim kanale. Szybko dodał: "Niektórzy użytkownicy w Ameryce Północnej i Południowej mogli doświadczyć wolniejszej prędkości ładowania się aplikacji niż zwykle, ponieważ miliony użytkowników z tych kontynentów pospieszyły, aby zarejestrować się w niej w tym samym czasie".

Nic dziwnego, że ludzie tłumnie ruszyli w poszukiwaniu alternatyw dla usług Facebooka. O skali paniki (tak, można to tak nazwać) niech świadczy to, że powiadomienia o awarii "internetu" otrzymywali operatorzy numerów alarmowych i operatorzy telefoniczni. Młode pokolenie szturmowało TikToka, pytając innych o to, co mają zrobić ze swoim życiem. Tak, dla niektórych, Facebook, Instagram, WhatsApp i Messenger są najwyraźniej "całym internetem" oraz całym światem.

@instalki.pl

 

♬ Jestem Bogiem - Paktofonika

Telegram i Signal to świetne alternatywy dla Messengera


Telegram niedawno osiągnął 1 miliard pobrań. Z początkiem bieżącego roku podano, że aktywnie korzysta z niego każdego miesiąca 500 milionów osób.

O nieco mniej spektakularnym wzroście liczby użytkowników poinformował również Signal. W swoim tweecie właściciele pochwalili się "milionami nowych użytkowników".


Źródło: Telegram