Instalki.pl » Aktualności » Software » Przerwałeś oglądanie YouTube na telefonie? Teraz wznowisz je w przeglądarce
Poniedziałek, 04 Październik 2021 13:50, Wpisany przez Piotr Malinowski
youtube wznawianie 1
Przydatna nowość.

YouTube testuje rozszerzenie funkcji „kontynuuj oglądanie”. Osoby oglądające materiał na telefonie będą mogły dokończyć ten proces w wersji przeglądarkowej serwisu. Przełączenie się pomiędzy urządzeniami poskutkuje wyświetleniem specjalnego miniaturowego odtwarzacza pozwalającego na wznowienie filmu.

YouTube ułatwi przełączanie się między platformami


Obecnie YouTube zapisuje moment, w którym skończyliśmy oglądać dany materiał. Opcja ta działa niekoniecznie działa perfekcyjnie, ale zasadniczo jest obecna. Teraz osoby odpowiedzialne za platformę zdecydowały się na rozszerzenie jej funkcjonalności o coś nieco bardziej przydatnego, lecz czasami irytującego.

Jeśli oglądacie film na smartfonie z systemem Android lub iOS i zdecydujecie się na przejście do przeglądarkowej wersji YouTube, to powita Was nowość. W lewym dolnym rogu pojawi się okienko z podglądem tego konkretnego materiału zatrzymanym w wybranym miejscu. Obecna będzie tam również opcja „Kontynuuj oglądanie”, której kliknięcie spowoduje przejście do trybu pełnoekranowego i wznowienie filmu.

youtube wznawianie 2Źródło: 9to5google

Na razie nie zauważono, by funkcja działała w dwie strony. Nie da się jednak ukryć, że mówimy o dosyć ciekawej nowości, która zdecydowanie przyspiesza proces przełączania się pomiędzy urządzeniami. Nie wiadomo jednak kiedy dokładnie zostanie udostępniona publicznie. Osobiście jeszcze jej nie dostrzegłem.

Źródło: 9to5google / Foto. pixabay.com (@claudid)