Instalki.pl » Aktualności » Software » Wyszukiwarka Google bez wsparcia dla Internet Explorera. W końcu
Sobota, 02 Październik 2021 11:56, Wpisany przez Piotr Malinowski
internet explorer 11 koniec google 1
Zrozumiała decyzja koncernu.

Pracownik Google potwierdził, że w końcu nadszedł czas na zakończenie wsparcia wyszukiwarki dla Internet Explorera 11. Użytkownicy wciąż będą mogli z niej korzystać, lecz mogą spodziewać się nieprawidłowych wyników oraz błędnie działającego interfejsu pozbawionego kluczowych funkcji.

Wyszukiwarka Google nie zadziała prawidłowo na Internet Explorer


Internet Explorer „umarł” i chyba można to mówić już bez jakichkolwiek ogródek. Oficjalne zakończenie wsparcia technicznego przeglądarki nastąpi co prawda dopiero w 2022 roku, lecz już teraz z usługi niemalże nikt nie korzysta (według statystyk – poniżej 1% użytkowników). Nie dziwi więc najnowsza decyzja koncernu.

Poinformował o niej Malte Ubl, inżynier oprogramowania w Google. W poście opublikowanym na Twitterze nie ukrywa swojej radości z zakończenia wsparcia wyszukiwarki dla Internet Explorera 11. Jak przyznaje, dokonano stosownych obliczeń, z których jasno wynika, że nie opłaca się dłużej rozwijać Google w wersji na praktycznie martwą usługę.

 
Oczywiście nadal można wejść na stronę Google i wyszukiwać informacje. Pracownik koncernu zaznacza jednak, iż nie będzie to komfortowe przeżycie. Pokazują to dobitnie zrzuty ekranu wykonane przez redakcję portalu 9to5google. Wyszukiwarka prezentuje się co najmniej nieestetycznie i niezbyt nowocześnie. Ponadto warto zwrócić uwagę na nieobecność kluczowych funkcji i błędy w wyszukiwaniu.

internet explorer 11 koniec google 2Źródło: 9to5google

internet explorer 11 koniec google 3
Źródło: 9to5google

Google oczywiście zachęcać będzie przy okazji do przejścia na Chrome. Decyzja oczywiście należy do użytkowników. Warto przy okazji pamiętać, iż Windows 11 będzie pierwszym systemem operacyjnym pozbawionym przeglądarki Internet Explorer. Cóż, chyba trzeba się z tym faktem pogodzić i przyznać, że raczej nikt nie będzie z tego powodu wylewał łez.

Źródło: Twitter / Foto. Google