Prezentacje Google z ważną zmianą w nazewnictwie funkcji

Piotr MalinowskiSkomentuj
Prezentacje Google z ważną zmianą w nazewnictwie funkcji
Google zdecydowało się na zaimplementowanie drobnej zmiany w usłudze Prezentacje. Mowa o przekształceniu funkcji „Prezentuj” na „Pokaz slajdów”. Krok ten wymuszony został przez obecność opcji o tej samej nazwie na platformie Meet.

Prezentacje Google – funkcja „Prezentuj” zmienia swoją nazwę

Jak głosi popularne porzekadło – najciemniej pod latarnią. Sprawdza się ono również w przypadku aktualizacji przeróżnych aplikacji. Niekiedy pozornie nic nieznaczące poprawki przyczyniają się do zwiększenia komfortu użytkowania usług. Tak też jest w przypadku Prezentacji Google, do których wdrożono właśnie niewielką zmianę.

Jeśli korzystacie z tej platformy, to zapewne kojarzycie przycisk „Prezentuj”. Jego kliknięcie rozpoczyna pokaz obecnych w prezentacji slajdów. Na pierwszy rzut oka nie ma w tym nic konfundującego, lecz problem zaczyna się w momencie, gdy przy okazji jesteście użytkownikami komunikatora Meet.

slajdy google zmiana 2 Nowy przycisk w Prezentacjach Google | Źródło: Google

Tam również istnieje opcja „Prezentuj”, lecz służy do udostępniania ekranu. Google postanowiło więc zapobiec ewentualnym pomyłkom i zmienić nazwę wspomnianej funkcji w Prezentacjach na „Pokaz slajdów”. Brzmi logicznie, ale równie dobrze można by było przemianować opcję z Meet na „Udostępnij ekran”. Nie nam jednak to oceniać.

Tak czy inaczej – opisana zmiana powinna pojawić się u wszystkich użytkowników dopiero za około dwa tygodnie. Jej proces wdrażania rozpocznie się co prawda już w poniedziałek, lecz wiadomo jak to jest.

Źródło i foto: Google

Udostępnij

Piotr MalinowskiDziennikarz z pasji i wykształcenia. Jest związany z popularnymi serwisami branżowymi, gdzie od siedmiu lat publikuje treści o nowych technologiach, gamingu oraz „ludziach internetu”. Fascynuje go wpływ influencer marketingu na społeczeństwo oraz szeroko pojęte przyczyny i skutki nierówności społecznych. Prywatnie fan powieści/filmów grozy, gier studia Piranha Bytes, podcastów kryminalnych, dobrej kawy oraz rowerowych wycieczek.