Instalki.pl » Aktualności » Software » Clubhouse ze świetnymi nowościami. Wśród nich opcja nagrywania spotkania
Piątek, 01 Październik 2021 13:41, Wpisany przez Piotr Malinowski
clubhouse klipy nowosci 1Warto się zainteresować.

Clubhouse zapowiedział wdrożenie szeregu funkcji. Mowa tu o m.in. opcji nagrywania publicznych spotkań i udostępniania ich wybranych fragmentów, możliwość wyszukiwania ludzi, klubów oraz wydarzeń, a także wsparcie dla Spatial Audio w wersji aplikacji na Androida. Poniżej znajdziecie szczegóły każdej z nowości.

Ciekawe nowości nadchodzą do Clubhouse


Clubhouse regularnie otrzymuje ciekawe aktualizacje. Nie tak dawno informowaliśmy Was chociażby o implementacji opcji „Wave” pozwalającej na szybsze i sprawniejsze zapraszanie znajomych do spotkania. Teraz przedstawiono kolejne nowości, które już niedługo zagoszczą w mobilnej wersji komunikatora.

Pierwszą z nich jest tzw. uniwersalne wyszukiwanie. Trudno w to uwierzyć, ale Clubhouse do tej pory był dosyć ubogi jeśli chodzi o znajdowanie konkretnych twórców czy spotkań. Teraz się to zmieni. Wprowadzona właśnie wyszukiwarka podzielona została na kilka kategorii – Top, Ludzie, Kluby, Pokoje oraz Wydarzenia. Po wpisaniu konkretnej frazy należy wybrać obręb poszukiwań i najbardziej pasujące wyniki będą automatycznie wyświetlane.

clubhouse klipy nowosci 2Źródło: Clubhouse

Przez tydzień lub dwa funkcja dostępna będzie wyłącznie w sekcji Eksploruj. Wtedy deweloperzy zbiorą oceny od społeczności i przeniosą ją w bardziej widoczne miejsce. Uniwersalne wyszukiwanie powinno już być dostępne u wszystkich użytkowników Clubhouse na Androida oraz iOS.

Niezwykle ważną nowością zdają się być Powtórki. Za ich pomocą administratorzy pokoi będą mogli włączyć nagrywanie poszczególnych publicznych spotkań, by potem osoby zainteresowane miały do nich wgląd przez nieograniczony czas. Jeśli więc ktoś opuści jakieś wydarzenie, to bez problemu będzie mógł je nadrobić poprzez odtworzenie swoistego podcastu.

Powtórki zadebiutują dopiero za kilka tygodni, na razie testowane są wśród niewielkiej grupy użytkowników. Twórcy otrzymają pytanie o chęci aktywacji nagrywania każdorazowo podczas tworzenia spotkania.

 
Dodatkowo warto wspomnieć o Klipach, czyli 30-sekundowych nagraniach. Każdy uczestnik konkretnej rozmowy będzie mógł pobrać plik z ostatnimi kilkudziesięcioma sekundami spotkania, by potem udostępnić je w sieci (za pośrednictwem Instagrama, Twittera, Facebooka, iMessage oraz WhatsAppa) w celu np. promocji danego twórcy czy wydarzenia.

Podobnie jak w przypadku Powtórek, dostęp do Klipów ma na razie wyłącznie wąskie grono osób. Testy beta mają potrwać nawet miesiąc.

Wersja Clubhouse na Androida otrzyma ponadto wsparcie funkcji Spatial Audio, czyli dźwięku przestrzennego od Apple. Jeśli więc korzystacie ze słuchawek obsługujących tę technologię, to warto mieć na uwadze tą nowość.

Tak jak już kilkukrotnie wspomniałem, wszystkie wyżej opisane nowości udostępniane będą w rożnych odstępach czasu. Sprawdzajcie więc regularnie możliwość aktualizacji aplikacji.

Źródło i foto: Clubhouse