Instalki.pl » Aktualności » Software » Posiadacze iPhone'ów nie chcą instalować iOS 15. Dlaczego?
Piątek, 01 Październik 2021 11:26, Wpisany przez Maksym Słomski
ios 15 ile osob korzysta
Coś poszło nie tak.

Od momentu udostępnienia iOS 15 posiadaczom wszystkich kompatybilnych smartfonów iPhone minął już mniej więcej tydzień. Zazwyczaj firma z Cupertino chwali się wszem i wobec tym, jak szybko nowe wydania systemu instalowane są na kolejnych urządzeniach. O dziwo, w przypadku najnowszego wydania mobilnego OS-u dla smartfonów Apple nie można mówić o sukcesie. Wręcz przeciwnie, statystyki są bardzo niekorzystne.

iOS 15 mniej popularny od iOS 14 po premierze


Według raportu przygotowanego przez Mixpanel, użytkownicy telefonów Apple niechętnie instalują nową aktualizację. W przeciągu tygodnia od oficjalnego debiutu iOS 15 zainstalowano zaledwie na 19,3% wszystkich kompatybilnych iPhone'ów. Dla porównania, w tym samym okienku czasowym iOS 14 zainstalowany był już na 30% urządzeń. Pytanie brzmi: dlaczego tak się dzieje?

Czytaj także: Na tę funkcję w iOS 15 nikt nie zwrócił uwagi. Android oferuje ją od lat

iphone 13 z ios 15
iPhone 13 z iOS 15. | Źródło: Apple

Przyczyn tego stanu rzeczy należy doszukiwać się przede wszystkim w innowacjach oferowanych przez iOS 15. Tych nie ma zbyt wiele, a niektóre nie były nawet odpowiednio komunikowane (patrz powyższy odnośnik). Posiadacze iPhone'ów nie spieszą się z aktualizacją również ze względu na drobne bugi, które niemalże zawsze Apple usuwa za pomocą łatek, wydawanych przez kilka tygodni od premiery nowego wydania systemu.

Fani Apple mogą obawiać się znanych luk w zabezpieczeniach, których z iOS 15 wciąż nie usunięto od momentu ich wykrycia - Apple zostało co do nich ostrzeżone ze sporym wyprzedzeniem. Być może niektórym nie podoba się też kontrowersyjna funkcja skanowania zdjęć użytkowników o nazwie CSAM. Wprawdzie jej wdrożenie odsunięto w czasie, ale wiadomo, że pojawi się w którejś z aktualizacji dla iOS 15.

A Ty zaktualizowałeś już swojego iPhone'a?

Źródło: Mixpanel