Instalki.pl » Aktualności » Software » Tak może wyglądać nowy domyślny odtwarzacz multimediów w Windows 11
Środa, 29 Wrzesień 2021 12:32, Wpisany przez Anna Borzęcka
windows11-odtwarzacz
Microsoft zaprezentował go przypadkowo.

Z myślą o Windows 11 Microsoft odświeżył cały szereg aplikacji – MS Paint, Kalulator, Narzędzie Wycinanie, Zdjęcia i nie tylko. Teraz wygląda na to, że firma pracuje nad nowym odtwarzaczem multimediów dla tego systemu. Podczas niedawnej transmisji na żywo przeznaczonej dla uczestników programu Windows Insider gigant przypadkowo go pokazał.

Nowy Media Player?


Na zrzucie ekranu pochodzącym ze wspomnianej transmisji (zapis z której stał się w serwisie YouTube filmem prywatnym) można zauważyć, że nazwa nowego odtwarzacza to Media Player. Zatem, albo Microsoft postanowił zmienić nazwę programu Filmy i TV, albo przywrócić do życia starego, dobrego Media Playera, ale w nowej odsłonie. Ostatnia wersja Windows Media Playera – Windows Media Player 12 – została wydana w 2009 roku wraz z Windowsem 7.

W odniesieniu do aplikacji Filmy i TV nowy Media Player powinien zawierać kilka dodatkowych opcji. Na zrzucie ekranu widać bowiem między innymi przyciski pozwalające na włączenie odtwarzania losowego oraz przejście do kolejnego utworu czy filmu.

media-player
Wygląd nowego odtwarzacza multimediów w Windows 11, pokazanego przez Microsoft przypadkowo. | Źródło: Windows Latest

Póki co Microsoft nie zapowiedział oficjalnie, że zamierza przeprojektować aplikację Filmy i TV czy też wydać nową wersję Windows Media Playera. Kto wie, może Media Player na screenshocie to tylko nazwa kodowa właśnie dla nowego wydania programu Filmy i TV. Na rozwianie tych wątpliwości musimy poczekać.

Windows 11 - premiera


System Windows 11 zadebiutuje na rynku już 5 października bieżącego roku. Wątpię zatem, by Microsoft miał udostępnić omawianą aplikację na jego premierę – chyba że pragnie zaskoczyć użytkowników. Warto przypomnieć, że inną nowością, która zostanie udostępniona dopiero po premierze, będzie obsługa aplikacji z systemu Android.

Windows 11 będzie oferowany użytkownikom Windows 10 w formie bezpłatnej aktualizacji. Proces ten będzie prowadzony etapami. Najpierw aktualizacje otrzymają najnowsze z kwalifikujących się do tego urządzeń, a potem, w oparciu o modele analityczne uwzględniające kwalifikowalność sprzętu, wskaźniki niezawodności, wiek urządzenia i nie tylko, będzie ona stopniowo wprowadzana na starszym sprzęcie. Zgodnie z przewidywaniami Microsoftu wszystkie kwalifikujące się urządzenia powinny otrzymać bezpłatną aktualizację do Windows 11 do połowy 2022 roku.

Źródło: Windows Latest, fot. tyt. Microsoft