Instalki.pl » Aktualności » Software » Przeglądarka Opera od teraz w Microsoft Store
Środa, 29 Wrzesień 2021 11:41, Wpisany przez Maksym Słomski
Opera X Microsoft Store
Liczba użytkowników Opery zwiększy się.

Windows 11 zadebiutuje już 5 października. Jedną z nowości będzie przebudowany Microsoft Store. Sklep z aplikacjami otworzy się na nowe aplikacje, a wśród najciekawszych debiutów widnieje lubiana przeglądarka internetowa Opera. Komunikat w tej sprawie wydali właśnie twórcy narzędzia.

Czytaj także: Microsoft Store staje się bardziej otwarty. Pojawi się więcej aplikacji, sklepów i przeglądarek

Opera w Microsoft Store


Opera jest już dostępna w nowym Microsoft Store, jeszcze przed oficjalnym debiutem Windows 11. Twórcy przeglądarki uważają, że oznacza to łatwiejszy dostęp do aplikacji dla milionów użytkowników - w tym bezpłatnego, nieograniczonego, wbudowanego VPN, blokowania reklam, a także zintegrowanych komunikatorów i aplikacji społecznościowych na pasku bocznym. Od teraz alternatywa dla Microsoft Edge będzie w zasięgu ręki większości osób korzystających z systemów Windows, a jej pobranie stanie się przystępniejsze.

"Jesteśmy bardzo wdzięczni naszym użytkownikom za wsparcie oraz prośby o udostępnienie Opery w Microsoft Store. Otwarcie sklepu z aplikacjami Windowsa na inne przeglądarki to krok we właściwym kierunku, dzięki któremu użytkownicy zyskują wolność wyboru" – mówi Damian Trelka, Head of Opera Desktop Browser.

Zobacz również: Przeglądarka Opera rusza z własnym serwisem VOD. Tylko w Polsce

Pobierz najnowsze wydanie Opera i zobacz, czy to przeglądarka dla Ciebie


Przeglądarkę internetową Opera pobierzesz bezpłatnie w najnowszej wersji za pośrednictwem naszej bazy oprogramowania. Odpowiednie odnośniki znajdziesz poniżej.


Źródło: Opera