Instalki.pl » Aktualności » Software » Windows 11? A co to jest? Użytkownicy PC nie mają pojęcia
Środa, 29 Wrzesień 2021 10:04, Wpisany przez Maksym Słomski
windows 11 co to
Aż trudno w to uwierzyć.

Tytuł być może trochę wyolbrzymia istotę problemu, ale problem istnieje i Microsoft musi coś z nim zrobić. Pomimo tego, że media technologiczne już od kilku miesięcy trąbią o rychłym debiucie stabilnej wersji systemu Windows 11, większość użytkowników komputerów osobistych nie ma pojęcia o tej premierze. Dotyczy to o dziwo także tych osób, które dziś korzystają z Windowsa 10.

Premiera Windows 11? Nie wiedziałem...


Savings przepytało ponad 1000 obywateli Stanów Zjednoczonych korzystających z systemów Windows, chcąc sprawdzić ich poziom świadomości związany z nadchodzącą premierą Windows 11. Okazało się, że zaledwie 38% badanych zdaje sobie sprawę z tego, że Windows 11 zadebiutuje już wkrótce.

"W rzeczywistości dwóch na trzech użytkowników nie wiedziało, czy ich komputery spełniają rygorystyczne minimalne wymagania OS-u, a 45% nie było pewnych, czy pobierze aktualizację, gdy będzie ona wprowadzana na początku października bieżącego roku" – czytamy w badaniu.

Starsi użytkownicy systemu Windows częściej twierdzili, że wiedzą o tym, że aktualizacja nadchodzi. Tylko 28% (!) użytkowników w wieku od 18 do 24 lat wiedziało, że nowy system operacyjny jest w drodze, w porównaniu do 56% (!) osób w wieku powyżej 55 lat.

Czytaj także: Jak otrzymać Windows 11 za darmo już teraz? Sprawdź

windows 11 tapeta

Młodsi użytkownicy częściej niż starsi wskazywali natomiast, że dokonają aktualizacji do Windows 11. Starsi najczęściej nie byli jeszcze zdecydowani. 41% ankietowanych zapowiedziało, że zaktualizuje swoje oprogramowanie, 14% zadeklarowało, że tego nie zrobi, a aż 45% wyraziło niezdecydowanie.

Wiedza na temat Windows 11 jest szczątkowa


Osoby deklarujące chęć aktualizacji zapytano o to, jakie są w ich mniemaniu najciekawsze funkcje Windows 11. Aż 38% respondentów odpowiedziało, że... nie wie. 14% wskazało opcję uruchamiania apek z Androida, 13% wybrało nowy wygląd - tyle samo z resztą wskazało na funkcje zwiększające wydajność w grach. Aż 11% stwierdziło, że atutem Windows 11 jest bezpieczeństwo.

Niezależnie od tego, czy użytkownicy są świadomi nadchodzącej zmiany, może ona wpłynąć na dziesiątki milionów ludzi na całym świecie. Windows od dawna jest dominującym systemem operacyjnym na komputerach stacjonarnych na całym świecie. Podczas gdy system operacyjny Mac firmy Apple zyskał na popularności, według danych z czerwca 2021 roku udział Windows w globalnym rynku wynosi ok. 73%.

Źródło: Savings