Instalki.pl » Aktualności » Software » Twój iPhone szybko się rozładowuje? To wina Spotify
Wtorek, 28 Wrzesień 2021 10:29, Wpisany przez Anna Borzęcka
iphone-spotify
Problem, o którym w sieci zawrzało.

Niewiele ponad tydzień temu na iPhone’ach zadebiutowała nowa wersja systemu operacyjnego – iOS 15. Niestety, mimo kilkumiesięcznych beta testów, nie zabrakło w nim błędów i innych problemów. Jeden z nich jest naprawdę uciążliwi. Otóż, niektórzy użytkownicy zauważyli, że po instalacji aktualizacji bateria ich urządzeń zaczęła się znacznie, znacznie szybciej rozładowywać. Jesteś jednym z tych użytkowników? Przekonaj się zatem, co za tym stoi.

Spotify na iOS 15 a stan baterii


Jak wynika z licznych doniesień w sieci, problem szybkiego wyczerpywania się baterii ma związek z aplikacją nie będącą autorstwa Apple – Spotify. Na iOS 15 ta z jakiegoś powodu zużywa znacznie więcej energii niż dotychczas. Reddit i Twitter zostały zalane postami na ten temat.

„Kilka dni temu Spotify nagle zaczęło poważnie wyczerpywać moją baterię.”, czytamy we wpisie jednego z użytkowników Reddita. „Kiedyś podczas treningu aplikacja zużywała jakieś 10-15% mojej baterii, a teraz zużywa 40-60%. Dodatkowo moja bateria nagrzewa się, gdy aplikacja jest otwarta. Czy ktoś zauważył ten problem albo miał z nim do czynienia w ciągu ostatnich kilku dni? Mam nadzieję, że Spotify wkrótce go rozwiąże. Korzystam z iPhone’a i sprawdziłem statystyki zużycia baterii. Głównie odpowiada za nie Spotify, mimo że używam go tak samo długo, co zawsze.”

Niektórzy internauci porównali zużycie baterii przez Spotify do zużycia baterii przez Apple Music. Potwierdzili oni, że Spotify jest obecnie w tej kwestii bardziej żarłoczne. Absolutnie wszystkie posty na ten temat dotyczyły iPhone’ów z iOS 15.


Problem czekający na rozwiązanie


Spotify odniosło się już do omawianego problemu na swojej stronie wsparcia – Spotify Community. Firma poinformowała, że jej zespół już mu się przygląda i pracuje nad rozwiązaniem. Firma radzi, by cierpliwie czekać na aktualizację aplikacji. Dopóki ta się nie pojawi proponuje ona jednak, aby dokonać czystej reinstalacji Spotify oraz wyłączyć w przypadku tej aplikacji funkcję Odświeżania w tle (znajdziesz ją w Ustawianiach ogólnych telefonu).

Póki co nie wiadomo, kiedy aktualizacja Spotify naprawiająca omawiany problem się pojawi. Oby nastąpiło to jak najszybciej. Podobny problem nie występuje na smartfonach z Androidem, a więc jeżeli nie posiadasz sprzętu Apple, nie powinieneś zaprzątać nim sobie głowy.

Źródło: 9to5Mac, fot. tyt. Canva