Instalki.pl » Aktualności » Software » Dokumenty Google z ważną zmianą. Przeglądanie komentarzy stanie się przyjemniejsze
Wtorek, 28 Wrzesień 2021 10:40, Wpisany przez Piotr Malinowski
dokumenty google komentarze 1
Przydatna nowość. 

Dokumenty Google regularnie wzbogacają się o przydatne funkcje. Zazwyczaj jednak mamy do czynienia z dosyć niewielkimi aktualizacjami, które mają docelowo nieco zwiększyć komfort użytkowania edytora. Tak też jest i tym razem - technologiczny gigant zapowiedział zmianę mogącą przypaść do gustu części użytkownikom. O co dokładnie chodzi?

Poszerzona sekcja komentarzy w Dokumentach Google 


Mowa tu o poszerzonym pasku bocznym w przeglądarkowej wersji Dokumentów Google. Teraz będzie on mieścił maksymalnie 50 znaków, co stanowi wzrost o ponad połowę. Ta zmiana ma przyczynić się do efektywniejszego korzystania z sekcji komentarzy oraz lepiej wykorzystywać miejsce dostępne na ekranie. Jak możemy wyczytać z oficjalnego oświadczenia koncernu:

W Dokumentach Google można teraz efektywniej wykorzystywać miejsce na ekranie. Obecnie komentarze w Dokumentach mają szerokość 35 znaków na pasku bocznym, niezależnie od ilości dostępnego miejsca. Teraz zwiększyliśmy szerokość komentarza do maksymalnie 50 znaków, co stanowi wzrost szerokości o +43%. Szerokość komentarza będzie inteligentnie skalowana w oparciu o okno przeglądarki, aby zmaksymalizować wykorzystanie dostępnego miejsca na ekranie. Podczas gdy czas spędzany na ekranie może się wydłużyć w zdalnych i hybrydowych środowiskach pracy, ta aktualizacja pozwala na bardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni, mieszcząc więcej treści w jednej linii i poprawiając czytelność.

Trudno się z tym nie zgodzić. Jeśli kiedykolwiek pracowaliście na plikach z dużą liczbą komentarzy, to z pewnością ucieszycie się na wieść o tej poprawce wprowadzonej do edytora. Poniżej możecie zobaczyć zrzut ekranu udostępniony przez Google:

dokumenty google komentarze 2Źródło: Google 

Poszerzona sekcja komentarzy oraz jej inteligentne skalowanie powinno już być dostępne u wszystkich użytkowników. Jeśli jeszcze nie widzicie u siebie nowości, to warto uzbroić się w cierpliwość.

Źródło i foto: Google