Instalki.pl » Aktualności » Software » Nowy styl widżetów dostępny w MIUI 13 Beta. Na razie tylko w Chinach
Niedziela, 26 Wrzesień 2021 13:31, Wpisany przez Daniel Karcz
Nowy styl widżetów dostępny w MIUI 13 Beta
Udostępniono ROM, który zawiera mechanizm nowych widżetów.

Tydzień temu informowaliśmy o wycieku zrzutów ekranu powłoki MIUI 13, które prezentowały ekran główny systemu Android. Już wtedy dostrzec można było na nich pływające widżety inspirowane bez wątpienia rozwiązaniami znanymi doskonale z systemów iOS 14 i iOS 15. Aktualnie pewnym jest, że wspomniane widżety zadebiutują w nadchodzącym wydaniu MIUI. Na rynku chińskim udostępniono już nawet ROM z wersją beta MIUI 13 zawierający ten mechanizm.

Nowy styl widżetów dostępny w MIUI 13 Beta
Źródło: Gizmochina

Informacja o dostępności nowego ROM-u pojawiły się na oficjalnym profilu MIUI w serwisie Weibo. Daje ono możliwość zapoznania się z najnowszą odsłoną MIUI w wersji 13 oraz mechanizmem pływających widżetów. Wspomniany ROM dostępny jest tylko w wersji chińskiej. Warto także pamiętać, że jest to wydanie w fazie rozwojowej, więc należy liczyć się z tym, że może działać niestabilnie.

Nowy styl widżetów dostępny w MIUI 13 Beta
Źródło: Gizmochina

Aktualny ROM MIUI 13 Beta oferuje obecnie opcje nowych widżetów dla zaledwie kilku aplikacji systemowych (Galeria, Notes, Zegarek i kilka innych). Wspierają one jasny i ciemny motyw oraz umieszczone mogą być w dowolnym obszarze ekranu i szufladzie aplikacji. Xiaomi zapewnia, że niebawem lista ta rozszerzona zostanie o kolejne pozycje obsługujące API nowych gadżetów. Już teraz czołowi producenci oprogramowania w Chinach przygotowują zaktualizowane wersje swoich produktów. Wsparcie dla nowych pływających widżetów wprowadzono m.in. w Baidu App, Baidu Map, AutoNavi Map, QQ Music, Douyu oraz WPS Office

Nowy styl widżetów dostępny w MIUI 13 Beta
Źródło: Gizmochina

MIUI 13 w wersji testowej dedykowane jest na chwilę obecną smartfonom serii Mi oraz Redmi dla rynku chińskiego. Nie wiadomo kiedy nowa wersja powłoki Xiaomi udostępniona zostanie szerszemu gronu globalnych użytkowników.

Źródło: Gizmochina / fot. tyt. Gizchina