Instalki.pl » Aktualności » Software » Steam planuje uniemożliwić przywracanie starszych wersji gier
Niedziela, 26 Wrzesień 2021 11:12, Wpisany przez Piotr Malinowski
steam wersje gier 1
Niepokojące doniesienia.

Steam regularnie wzbogaca się o aktualizacje nie tylko usprawniające działanie klienta, ale także implementujące zupełnie nowe funkcje. Niekiedy jednak mamy do czynienia z usuwaniem niektórych opcji, co rzadko przypada do gustu użytkownikom. Jak się okazuje, już niedługo z platformy zniknąć może możliwość pobierania starszych wersji gier.

Steam pozbędzie się potrzebnej funkcjonalności


Ta funkcja była obecna na Steamie niemalże od początku jego istnienia. Przydawała się głównie w przypadku gier, w których update mógł popsuć zapis. Dodatkowo z jej obecności zadowoleni byli przeróżni speedrunnerzy przechodzący produkcje na ich konkretnej wersji. Niedługo przestanie ona istnieć.

Poinformował o tym Pavel Djundik, twórca serwisu SteamDB. Jak się okazuje, najnowsza beta Steama nie pozwala już na przywracanie poprzednich wersji gier. Klient platformy prosi bowiem o kod (GetManifestRequestCode) zmieniający się co pięć minut. Valve skomentowało sprawę i argumentuje swoją decyzję próbą uniknięcia opóźnień w momencie uruchamiania produkcji i przygotowywania do rozgrywki w trybie offline.

 
Nie wiadomo dokładnie kiedy zmiana wejdzie w życie. Na razie prowadzone są jej testy, lecz niewykluczone, że już za kilka miesięcy użytkownicy bezpowrotnie stracą przydatną funkcję. Warto też przypomnieć, iż Steam swego czasu pozbył się już możliwości uruchomienia gry, gdy jest ona niezaktualizowana.

Deweloperzy pracują ponadto nad opcją włączenia produkcji jeszcze w trakcie jej pobierania, a niedawno byliśmy świadkami wdrożenia nowej sekcji zarządzania pobieranymi grami.

Źródło: Twitter / Foto. Valve