Instalki.pl » Aktualności » Software » Huawei otwiera laboratorium innowacji. Zbliżeniowy BLIK na smartfonach z HMS
Czwartek, 23 Wrzesień 2021 20:14, Wpisany przez Maksym Słomski
huawei
Ważny komunikat dla użytkowników smartfonów Huawei.

Huawei ogłosiło rychłe otwarcie Laboratorium Innowacji Cyfrowych Usług Finansowych i Bezpieczeństwa (Fin²Sec). Przy okazji tego wydarzenia dowiedzieliśmy się, że użytkownicy smartfonów Huawei z Huawei Mobile Services mogą być pewni tego, że będą mogli płacić za ich pomocą zbliżeniowo z wykorzystaniem systemu płatności BLIK.

Fin²Sec powstanie w Europie


Laboratorium Innowacji Cyfrowych Usług Finansowych i Bezpieczeństwa zostanie otwarte 28 września w Helsinkach, stanowiąc część globalnego centrum badań i rozwoju Huawei, które od jakiegoś czasu istnieje już w tym mieście w Finlandii. Nowe laboratorium innowacji będzie inkubatorem, w którym wspólnie z partnerami przygotowywane będą pomysły oraz realizowane projekty, obejmujące nowe usługi i produkty, odpowiadające na dynamicznie zmieniające się potrzeby konsumentów.

"Nasza placówka ma swój udział w opracowywaniu cyfrowych rozwiązań, tych najbardziej krytycznych z punktu widzenia bezpieczeństwa użytkownika, takich jak Huawei Pay czy WeChat Pay. Chcemy dzielić się naszą bogatą wiedzą i doświadczeniem z partnerami i promować nasze innowacyjne rozwiązania w ramach ekosystemu Fin²Sec" – powiedział dr Jan-Erik Ekberg, szef Helsinki System Security Lab w Huawei.

2021-09-23 214000
Laboratorium Innowacji Cyfrowych Usług Finansowych i Bezpieczeństwa

Wśród firm zaproszonych na otwarcie placówki był BLIK, twórcy znanego i lubianego standardu płatności mobilnych, który udostępnia już klientom wybranych banków usługę płatności zbliżeniowych w sklepach stacjonarnych w Polsce i na świecie.

Zapewniono, że użytkownicy smartfonów Huawei opartych o Huawei Mobile Services (HMS), będą mogli płacić zbliżeniowo za pośrednictwem banków, których aplikacje są już zintegrowane z HMS i dostępne w AppGallery. Na tę chwilę jest to już siedem banków - dziś dołączył do nich Alior Bank.

Z informacji, które udało nam się uzyskać wynika, że płatności zbliżeniowe BLIKIEM działają już w Banku Millennium - usługa jest dostępna dla wszystkich urządzeń wyposażonych w platformę operacyjną Android i funkcję NFC po wcześniejszej aktywacji w aplikacji mobilnej banku.

"Płatności zbliżeniowe telefonem, które właśnie udostępniamy klientom we współpracy z bankami, to idealne uzupełnienie dotychczasowej możliwości płacenia w terminalach płatniczych, obok tej z wykorzystaniem kodu BLIK. Rozwiązanie, które stworzyliśmy to innowacja na skalę świata. Wierzymy, że w ramach laboratorium innowacji, tworzonego przez Huawei, powstawać będą wartościowe i użyteczne rozwiązania, które pozwolą na udoskonalenie istniejących usług BLIKA. Cieszymy się, że możemy być częścią tego przedsięwzięcia" – mówił Marcin Waldowski, dyrektor Departamentu Rozwoju Produktu w Polskim Standardzie Płatności, operatorze BLIKA.

Źródło: Huawei