Instalki.pl » Aktualności » Software » Wrześniowa aktualizacja PlayStation 5 zwiększa wydajność niektórych gier
Wtorek, 21 Wrzesień 2021 12:06, Wpisany przez Piotr Malinowski
ps5 wydajnosc update 1
Pozytywne zaskoczenie.

Niecały tydzień temu mieliśmy do czynienia z wdrożeniem aktualizacji 2.0 dla oprogramowania konsoli PlayStation 5. Przyniosła ona ze sobą chociażby wsparcie dla dysków SSD M.2 czy dźwięku 3D dla głośników wbudowanych w telewizory. Jak się okazuje, to nie wszystko!

PlayStation 5 działa lepiej po najnowszej aktualizacji


Redakcja Digital Foundry postanowiła przetestować nową wersję oprogramowania konsoli i porównać ją z tą poprzednią. Wygląda na to, że niektóre gry działają nieco lepiej po ostatniej aktualizacji. Oczywiście nie mówimy tu o kolosalnych różnicach wpływających na komfort użytkowania, ale raczej subtelnych zmianach.

Przykładowo „Devil May Cry 5” działa o około 3% lepiej i płynniej o 2 FPS-y. Warto jednak mieć ten element na uwadze i być świadomym, że nawet drobna aktualizacja oprogramowania może wpłynąć na wydajność sprzętu – warto więc regularnie sprawdzać ich dostępność. Testy dowiodły jednak także czegoś innego.


Nie tak dawno informowaliśmy Was, że wprowadzony niedawno na rynek model CFI-1102A konsoli nie jest gorszy od tego premierowego. Digital Foundry badało nowy update właśnie na tych dwóch odsłonach PlayStation 5 i po raz kolejny potwierdzono brak różnic znaczących różnic w kwestii sposobu działania gier i systemu.

Jeśli chcecie dowiedzieć się nieco więcej na temat najnowszej aktualizacji PlayStation 5, to serdecznie zapraszamy do naszego artykułu na ten temat, gdzie znajdziecie szczegóły najważniejszych funkcji.

Źródło: Digital Foundry, IGN / Foto. Sony