Instalki.pl » Aktualności » Software » Jak sparować słuchawki Bluetooth z Nintendo Switch? To proste
Piątek, 17 Wrzesień 2021 14:08, Wpisany przez Piotr Malinowski
switch parowanie 8 1
Kilka kliknięć i gotowe!

Kilka dni temu zamarzło piekło – Nintendo zdecydowało się bowiem na implementację aktualizacji pozwalającej na podłączenie bezprzewodowych słuchawek Bluetooth do Switcha. Aktualizacja oznaczona numerem 13.0.0 wzbudziła niemałe zainteresowanie posiadaczy tejże konsoli i nieco ukróciła rosnący w siłę rynek specjalnych adapterów.

Nintendo Switch - jak sparować słuchawki Bluetooth?


Sam proces parowania słuchawek z urządzeniem jest niezbyt skomplikowany i – na szczęście – dosyć intuicyjny. Zawsze jednak mogą zdarzyć się przeróżne problemy, które mogą nieco zirytować. Dlatego też przygotowaliśmy dla Was krótką instrukcję wyjaśniającą krok po kroku proces łączenia słuchawek Bluetooth z Nintendo Switch. Zapraszamy!

Przede wszystkim na samym początku należy upewnić się co do aktualności oprogramowania naszej konsoli. W tym celu przechodzimy do sekcji „System” w ustawieniach, a następnie wybieramy „System Update”. Powinna tam widnieć informacja o zainstalowanej wersji 13.0.0.

switch parowanie 1Źródło: wł.

Jeśli ten krok mamy za sobą, to możemy przejść do gwoździa programu. W ustawieniach konsoli pojawić powinna się nowa zakładka nazwana „Bluetooth Audio”. Tam znajdziemy opcję „Add Device”, którą należy kliknąć.

switch parowanie 2 Źródło: wł.

Ponadto Nintendo wypunktowało od razu kilka ważnych informacji dotyczących korzystania ze słuchawek Bluetooth. Warto pamiętać, iż po podłączeniu słuchawek korzystać można dodatkowo wyłącznie z dwóch bezprzewodowych kontrolerów (lub jednej pary Joy-Conów) oraz zablokowana jest opcja używania mikrofonu i zabawy w lokalnym multiplayer. Dodatkowo spodziewać się można drobnego opóźnienia dźwięku.

Następnie powinien rozpocząć się proces wyszukiwania słuchawek. U mnie zajął on zaledwie sekundę. Upewnijcie się przy okazji, że Wasze urządzenie jest wykrywalne, by uniknąć ewentualnych przeszkód.

switch parowanie 3Źródło: wł.

Gdy wyszukiwanie zakończy się sukcesem, to wystarczy kliknąć w wybrane słuchawki z listy. W moim przypadku są to Tronsmart Onyx Ace, których test zresztą znajdziecie na naszej stronie!

switch parowanie 4 Źródło: wł.

Potem ujrzymy informację o łączeniu się ze słuchawkami oraz powiadomienie o udanym procesie. W tym momencie Nintendo po raz kolejny przypomina o maksymalnie dwóch bezprzewodowych kontrolerach i niemożności korzystania z dźwięku przez Bluetooth podczas lokalnej zabawy multiplayer.

switch parowanie 5 Źródło: wł.

Zostaniemy cofnięci do ustawień, gdzie pojawi się aktualny stan połączenia (w celu rozłączenia się ze słuchawkami należy po prostu kliknąć w sparowane urządzenie i wybrać opcję "Remove"). Ponadto podczas zmieniania głośności wyświetlać się będzie informacja o tym, że akurat korzystamy ze słuchawek Bluetooth. Przydatny wskaźnik.

switch parowanie 6 Źródło: wł.

Co się zaś tyczy głośności, to Nintendo Switch domyślnie bardzo ją zmniejsza przy podłączeniu urządzenia audio. Jeśli jest to dla Was irytujące, to można tę opcję bez problemu wyłączyć z poziomu ustawień. Wystarczy przejść do sekcji „System” a następnie odznaczyć opcję „Lower Max Headphone Volume”.

switch parowanie 7 Źródło: wł.

Mam nadzieję, że ta instrukcja nieco wyjaśniła proces parowania słuchawek Bluetooth z Nintendo Switch. Warto pamiętać, iż niestety konsola nie łączy się automatycznie z urządzeniami, więc za każdym razem należy proces powtarzać ręcznie. Niektórzy narzekają również na opóźnienia dźwięku – miejmy nadzieję, że japoński gigant nieco popracuje nad tym aspektem.

Źródło i foto: wł.