Instalki.pl » Aktualności » Software » Nowości w Office 2021 - poznaj wszystkie najważniejsze
Piątek, 17 Wrzesień 2021 15:31, Wpisany przez Maksym Słomski
office 2021 nowosci
Office 2021 bez tajemnic.

Microsoft w ostatnim czasie rozpieszcza mnogością informacji na temat swojego najnowszego pakietu biurowego Office 2021. Wiemy już na przykład, że premiera Office 2021 nastąpi 5 października bieżącego roku, a oprócz wariantu na abonament, dostępnego w ramach subskrypcji usługi Microsoft 365 pojawi się także "wieczyste" wydanie, za które będzie się dało zapłacić jednorazowo. Jakie nowości czekają na użytkowników omawianego tu wydania najpopularniejszego pakietu biurowej na świecie?

Office 2021 - nowości w wielu programach


Odświeżanie wizualne - praca z nowym interfejsem ekranu startowego i odświeżonymi kartami na wstążce. Korzystaj z czystego, przejrzystego stylu dzięki ikonografii Monoline, która łączy dynamikę i funkcje za pomocą prostych elementów graficznych.

Nowości w zasobach multimedialnych - do kolekcji Office Premium Creative Content dodawane jest coraz więcej zawartości multimedialnej, która ułatwia wyrażanie siebie, na przykład bibliotekę z wyselekcjonowanymi obrazami, ikonami i nie tylko.Microsoft Search - w górnej części aplikacji Microsoft Office dla systemu Windows znajdziecie nowe pole Microsoft Search. To zaawansowane narzędzie ułatwia szybkie wyszukiwanie informacji, od tekstu po polecenia i artykuły pomocy, a nawet więcej.Ulepszenia wydajności - ulepszona wydajność, stabilność i szybkość programów Word, Excel, PowerPoint i Outlook. Microsoft przyspiesza obliczenia często używanych funkcji programu Excel, takich jak SUMA.JEŻELI, LICZ.JEŻELI i ŚREDNIA.JEŻELI.

Zaktualizowana karta Rysuj – pozwoli uzyskać szybki dostęp do wszystkich narzędzi pisma odręcznego i zmieniać ich kolor w jednym miejscu. Uprościsz sobie pracę z pismem odręcznym, korzystając z nowych dodatków karty Rysuj: gumki punktowej, linijki i lassa.

karta rysuj
Źródło: Microsoft

Zapisywanie zmian na bieżąco - pliki przesyłane są do usługi OneDrive, OneDrive dla Firm lub SharePoint Online, aby zapewnić, że wszystkie aktualizacje są zapisywane automatycznie.

zmiany
Źródło: Microsoft

Obsługa formatu OpenDocument (ODF) 1.3 - specyfikacja ODF 1.3 dodaje obsługę wielu nowych funkcji.

Wybieranie idealnego koloru - na podstawie opinii użytkowników dodano nowe pole wprowadzania w oknie dialogowym Kolory dla szesnastkowych wartości koloru. Nie trzeba już poświęcać czasu na konwertowanie szesnastkowych wartości koloru na wartości RGB. Dla dowolnej właściwości, w której można zdefiniować kolor, można będzie wprowadzić szesnastkową wartość koloru w polu Hex, na przykład #0F4C81 lub 444.

Kontur stylu szkicowania - pozwala nadać kształtom w prezentacji swobodny wygląd rysunku odręcznego, korzystając z konturu Stylu szkicowanego. Wkrótce sprawdzimy w boju opcje Zakrzywione, Dowolne lub Bazgroły w obszarze Formatuj kształt > Linia > Styl szkicowany.

kontur
Źródło: Microsoft

Office 2021 - nowości w Excel


Funkcja X.WYSZUKAJ - wiersz po wierszu przeszukaj tabelę lub zakres danych i znajdź wszystko, czego potrzebujesz.Tablice dynamiczne - wpisz jedną formułę i otrzymaj tablicę wartości. Przyspiesz wykonywanie obliczeń i analiz dzięki sześciu nowym funkcjom: FILTRUJ, SORTUJ, SORTUJ.WEDŁUG, UNIKATOWE, SEKWENCJA i LOSOWA.TABLICA.

Funkcja LET - przypisuje nazwy wynikom obliczeń. Dzięki temu w formule przechowywane są pośrednie obliczenia, wartości lub nazwy definiujące.X.DOPASUJ - funkcja X.DOPASUJ wyszukuje określony element w tablicy lub zakresie komórek, a następnie zwraca jego względną pozycję. Funkcja X.DOPASUJ pozwala także zwrócić wartość w tablicy.

xdopasuj
Źródło: Microsoft

Office 2021 - nowości w PowerPoint


Nowe i ulepszone nagrywanie pokazu slajdów - funkcja Nagraj pokaz slajdów obsługuje teraz nagrywanie wideo osoby prowadzącej, nagrywanie pisma odręcznego i wskaźnika laserowego.Odtwarzanie pociągnięć odręcznych - możesz odtwarzać pociągnięcia odręczne w takiej kolejności, w jakiej zostały narysowane. Pozwala to krok po kroku zilustrować postęp lub przedstawić proces myślowy. Możesz także wstrzymać odtwarzanie i wybrać punkt, od którego ma się ono rozpocząć ponowne.Rozmieszczanie na slajdach elementów dla czytników zawartości ekranu - zobacz elementy w kolejności, w jakiej odczytywana będzie zawartości ekranu, i w razie potrzeby rozmieść je ponownie, aby skutecznie przekazać informacje.

51f4d276-c475-493d-ae58-4b62084507ba
Źródło: Microsoft

Office 2021 - nowości w Outlook


Translator i pismo odręczne - Na bieżąco tłumacz wiadomości e-mail na ponad 70 języków i wyświetlaj transkrypcję — wszystko w programie Outlook. Sporządzaj adnotacje do obrazów wiadomości e-mail lub rysuj na osobnej kanwie za pomocą palca, pióra albo kursora myszy.

trans outlook
Źródło: Microsoft

Aby szybko znaleźć wiadomości e-mail w programie Outlook, użyj funkcji wyszukiwania błyskawicznego - wybierz pasek wyszukiwania (znajdujący się nad wstążką programu Outlook), aby ułatwić znajdowanie wiadomości e-mail w dowolnym folderze.Źródło: Microsoft